iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kogumispensioni makse kaob ajutiselt, töötuskindlustusmakse kokku 3%

Kogumispensioni makse kaob ajutiselt, töötuskindlustusmakse kokku 3%

Rubriik: EML

Eile, 14. mail võttis Riigikogu vastu kogumispensionide seaduse ja sotsiaalmaksuseaduse muutmise seaduse. Eelnõu esimene lugemine toimus mai alguses, teine lugemine 13. mail ja kolmas lugemine sujuvalt, tõrgeteta eile hommikul.

Vastuvõetud seadusemuudatuste kohaselt on sissemaksete tegemine kohustuslikesse pensionifondidesse juunikuust alates ajutiselt peatatud ning aastast 2011 on sissemaksed senisega võrreldes poole väiksemad.

Vähenenud sissemaksed saab inimene mingil määral kompenseerida esitades kontohaldurile tagasivõetamatu avalduse makse määra ajutiseks tõstmiseks kolmele protsendile. Kogumispensioni makse käitub maksuarvestuses kassapõhiselt: juunist alates tehtavatelt väljamaksetelt 2% kohustusliku kogumispensioni makset mitte kelleltki enam kinni ei peeta. Alates 2010. aasta algusest on kogumispensioni süsteemiga liitunud inimestel soovi korral võimalik tasuda kogumispensioni makset 2%, aga riigipoolset 4% sel ajal teise sambasse ei lisata.Seaduse teksti ja seletuskirja saab lugeda Riigikogu kodulehel (eelnõu nr 476 SE).Paljud maksukohustuslased ei tea võib-olla veel ka seda, et Vabariigi Valitsus võttis 30.

aprillil 2009 vastu määruse nr 71 Töötuskindlustusmakse määrad 2009. aastal (RT I 2009, 24, 147). See tähendab, et esimesest juunist töötajatele väljamakstavatelt palkadelt tasutakse töötuskindlustusmakset juba uute määrade alusel. Valitsuse 30.

aprilli määrusega kehtestatakse töötaja töötuskindlustusmakse määraks 2% (senise 0,6% asemel), tööandja määr on 1% (varem 0,3%). Maksustamine toimub selle järgi, millal tasu inimesele välja makstakse (kassapõhiselt), mitte selle järgi, mis kuu eest välja teenitud rahaga tegu on. Esimene TSD deklaratsioon, mille muudatus kajastub, on juunikuu eest esitatav TSD, mis tuleb maksuhaldurile esitada hiljemalt 10. juuliks.

Varasem valitsuse määrus (27.11.2008 nr 160 Töötuskindlustusmakse määrad 2009. aastal) tunnistatakse kehtetuks.Täpsemalt loe maikuu ajakirjast MaksuMaksja.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus