iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Koduvahetajaid ähvardab tulumaksukohustus

Koduvahetajaid ähvardab tulumaksukohustus

Rubriik: Äripäev

Anne Oja kirjutab Äripäevas, et koduvahetuslaenuga uue kodu soetanud peaksid vältima müüki pandud korteri või maja väljaüürimist, sest muidu tuleb hiljem maksta müügisummalt tulumaksu.

Lisaks peavad koduvahetajad tulumaksu tasuma üüritulult. Maksu- ja tolliameti maksude osakonna juhataja Aule Kindsigo selgitas, et seaduse järgi on inimene tulumaksust vabastatud juhul, kui kinnisvara oli vahetult enne müüki tema eluase. "Oleks soovitatav, et enne müüki oma eluaset välja ei üüritaks," ütles Kindsigo. Samas on üsna levinud, et koduvahetajad on end uude elupaika sisse seadnud ja ruutmeetrite järgi jaotatavaid kommunaalkulusid tuleb maksta mõlema eluaseme eest.

Kindsigo nentis: "Küttekulu võib olla argument, aga siis tekib paar tudengit üürile võtnud korteriomanikul tulumaksukohustus. Üüritulu tuleb järgmise aasta deklaratsiooni kirja panna." Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3928/uud_uudidx_392809.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus