iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kodus töötamise korral võib ettevõtjale tekkida maksurisk

Kodus töötamise korral võib ettevõtjale tekkida maksurisk

Rubriik: Äripäev

Ettevõtluskonsultant Olavi Kärsna kirjutab Äripäevas, et iseenda elamiseks kasutatud korteri või maja müümisel on harjutud mõtlema, et selle müük on alati maksuvaba.

Kõik oleneb sellest, kuidas ettevõtja elamispinna omanikuks sai. Kui maja või korter on omal ajal kollaste kaartide eest erastatud või see on omandireformi käigus tagastatud, on eluruumi müük tingimusteta maksvaba. Tagastamise puhul on küll tingimuseks ka see, et maad ei ole üle 2 hektari, aga see ei ole praegu teemaks. Kui aga eluruum osteti, ehitati, saadi kingitusena või päranduseks, on lugu teine.

Kui ettevõtja töötab kodus, võib ta osa kodustest ekspluatatsioonikuludest kanda ettevõtluse kuludesse, sest osa kodust on osal ööpäevast tööruumiks. Aga see tähendab ühtlasi, et eluruumis tehti ka midagi muud peale elamise. Ehk nagu lõige 6 ütleb: seda kasutati ka muul otstarbel. Sellisel juhul tuleb maja või korteri müümise korral kirjutada proportsionaalne osa müügikasust (mitte kogu müügitulust, vaid puhaskasust) tuludeklaratsiooni A-vormile varamüügi tabelisse.

Seda ei pea kirjutama E-lisale, st makstakse ainult tulumaksu. Samuti ei too see kaasa mingeid makse ettevõtluse lõpetamisel: see käib ainult elamispinna müügi kohta. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3725/rubr_artiklid_372510.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus