iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Koduomanike maamaksuvabastust laiendav seadus (596 SE)

Koduomanike maamaksuvabastust laiendav seadus (596 SE)

Rubriik: EML

17.02.2014. a algatasid Eesti Reformierakonna fraktsioon ning Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioon Riigikogus seaduseelnõu "Koduomanike maamaksuvabastust laiendav maamaksuseaduse muutmise seadus 596 SE".

Seaduseelnõu seletuskirja kohaselt on eelnõu eesmärgiks laiendada kehtivat koduomanike maamaksuvabastust:

  • senised kodualuse maa maksuvabastuse pindalalised piirangud (asulas ja tiheasustusega alal 0,15 ha ning mujal 2 ha) kohaldatakse iga ühis- ja kaasomaniku kohta eraldi (mitte enam ühiselt), lõpetades korteriomandite omanike ning kinnisasja ühis- ja kaasomanike ebavõrdse kohtlemise tulenevalt omandivormist;
  • kodualune liitsihtotstarbega maa, mille hulka kuulub elamumaa või maatulundusmaa õuemaa kõlvik, vabastatakse maamaksust ka sellise maa muude sihtotstarvete osas senistes pindalalistes piirangutes kõikide sihtotstarvete peale kokku.

Mäletatavasti tegi Riigikohus hiljaaegu lahendi, milles tunnistas maamaksuseaduse § 11 lg 3 põhiseadusega kooskõlas olevaks, kuigi halduskohus oli teisiti leidnud. Küsimus puudutas just kaasomanikele laienevat maamaksuvabastust. Seaduseelnõu peaks eeldatavasti seadusena vastuvõtmise korral jõustuma 1.1.2015.

a. Esimene soodsam maamaksuteade tuleks vahetult enne Riigikogu valimisi.Vt Riigikohtu lahendit siit: http://www.nc.ee/?id=11&tekst=222569234Vt seaduseelnõud siit: http://www.riigikogu.ee/?op=ems&page=eelnou&eid=c056a97a-c00e-4e28-b43e-ffaa7b28d117&

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus