iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kodulaenu intresse ähvardab peagi maksustamine

Kodulaenu intresse ähvardab peagi maksustamine

Rubriik: Postimees

Andrus Karnau kirjutab Postimehes Rahandusministeeriumi plaanist piirata eluasemelaenu intresside tulust mahaarvamist.

Värske seaduseelnõu leiab, et ainult 30 000 kroonilt eluasemelaenu intressidelt aastas võiks saada tulumaksuvabastuse, kärpides nii hulga laenajate maksusoodustust. Praegu võib maksuvabastust küsida kuni 50 000 krooni intresside eest. Veel aasta tagasi rekordiliselt madal laenuintress on pankades Euribori survel tasahilju tõusnud ja praegu kulutab enamik laenuvõtjaid intressile ligi viis protsenti laenujäägilt. Miljonilise eluasemelaenu puhul kuluks selleks ligi 50 000 krooni aastas.

Näiteks tänavu saab sellest tagasi 23-protsenti tulumaksu, 11 500 krooni. Muudatus jõustuks 2008. aastal. Eluasemelaenude intresside tulumaksuvabastus on pikka aega olnud pinnuks silmas neil, kes leiavad, et majandust ähvardab kinnisvaramulli lõhkemine.

Ülikiiresti paisuvate laenude ja kinnisvarahindade ühe põhjusena on nähtud just tulumaksuvabastust. Tänavu on tulumaks 23 protsenti, aastaks 2009. peaks see langema 20 protsendini. Aga kiiresti tõusvad palgad ja kinnisvarahinnad kasvatavad eluasemelaenude suurust.

Rahandusministeerium prognoosib, et tänavu esitavad laenuvõtjad tulumaksuvabastuseks ühe miljardi eest makstud intresse, tuleval aastal 1,2 miljardit ja 2008 juba 1,4 miljardit. Riigikassale tähendab see siis mõnesaja miljoni kroonist väljaminekut. Rahandusministeeriumi peaspetsialist Margus Täht ütles, et see on siiski riigieelarvele suur koormus. «Inimeste laenuotsuste tegemisel ei ole tulumaksuvabastus enam oluline argument,» märkis ta.

Tähe sõnul on intresside tulumaksuvabastus oma eesmärgi täitnud. «See ei ole uudis, et tulumaksuvabastus annab hoogu majanduse ülekuumenemisele, intressivabastuse kärpimine on üks väike samm ülekuumenemise vältimiseks,» lausus Täht. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/211106/esileht/olulised_teemad/tarbija24/kinnisvara/229824.php?r Vt ka samateemalist Postimehe juhtkirja: http://www.postimees.ee/211106/esileht/arvamus/229821.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus