iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

KMD vormi muudatused – sõiduauto

KMD vormi muudatused – sõiduauto

Rubriik: EML

Rahandusministeerium on koostanud ja kooskõlastamiseks eelnõude infosüsteemi üles riputanud käibedeklaratsiooni uue vormi eelnõu.

Muudatused on seotud sõiduautode käibemaksumuudatustega. Lisaks sellele muudetakse ka määrust, mis reguleerib sisendkäibemaksu osalise mahaarvamise korda ning käibemaksu arvestuse pidamise korda. KMD saab 2 uut lahtrit (5.3 ja 5.4), milles täpsustatakse esmalt, kas maksukohustuslane arvab 100% või kuni 50% sisendkäibemaksust maha ning lahtri siseselt kajastatakse andmed sõiduautode arvu kohta ja nendega seotud sisendkäibemaksu summa kohta. Ka KMD lisa INF vormil märgitakse erisuste lahtrisse kood 11, mis näitab, et sisendkäibemaks arvatakse maha osaliselt (kuni 50%).

Sisendkäibemaksu osalise mahaarvamise korras tehakse sõiduautosid silmas pidades täpsustused. Eelnõu seletuskirjas märgitakse, et seadus nõuab sõiduauto soetamisega seotud sisendkäibemaksu korrigeerimist, kui 100%-lise sisendkäibemaksu mahaarvamise õigusega sõiduauto võetakse kahe aasta jooksul osaliselt mitteettevõtlusega seotud otstarbel kasutusele. Sellisel juhul on erandina korrigeerimisperioodiks kaks aastat, ehk sõiduauto sisendkäibemaksu summa jagatakse 24 kuule. Pärast esimese kahe aasta jooksul tehtud korrigeerimist järgnevate kalendriaastate lõpus korrigeerimisperioodi jooksul sellise sõiduauto osas korrigeerimisi olenevalt sõiduauto kasutusotstarbe või maksustatava ja maksuvaba proportsiooni muutumisest ei tehta.

Sellise sõiduauto sisendkäibemaksu korrigeeritakse vastavalt selle sõiduauto kasutusele üksnes korrigeerimisperioodi lõpus viiendal kalendriaastal või sellise sõiduauto võõrandamise kuul, kui see toimub enne korrigeerimisperioodi lõppu. Käibemaksu arvestuse pidamise korda lisatakse nõue pidada eraldi arvestust üksnes ettevõtluses ja osaliselt ettevõtluses kasutatava sõiduauto soetamisel või kasutuslepingu alusel kasutamisel ning sellise sõiduauto tarbeks kaupade soetamisel ja teenuste saamisel tasutud või tasumisele kuuluva käibemaksu osas. Vt menetlusdokumente siit: https://eelnoud.valitsus.ee/main/mount/docList/32b44c2d-ce5d-4189-b2e0-c4078743e944

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus