iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Klaasitehase vaidluses andis maksuamet Manitskile järele

Klaasitehase vaidluses andis maksuamet Manitskile järele

Rubriik: Äripäev

Gert D. Hankewitz kirjutab Äripäevas, et maksuamet loobus kolmapäeval hagist pankrotistunud klaasitehase Skankristalli võlausaldaja Jaan Manitski vastu, millega üritas tühistada viimase pea 6 miljoni kroonist nõuet pankrotipesa vastu.

Harju maakohtu kohtuniku Koidula Laurisaare sõnul tahtsid Manitski ning Skankristalli teine võlausaldaja rootslane Olaf Thureson saada pankrotipesast vastavalt 5,7 ning 4 miljonit krooni. Maksuamet üritas seda takistada, sest leidis, et meeste nõuded polnud korras. Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Liis Plaki sõnul loobuti hagist seetõttu, et juhtum jõudis kohtusse alles aasta pärast hagi esitamist ning vahepeal on uurimises toimunud muutused.

"Sel ajal on ilmnenud uusi asjaolusid. Nii ei pea maksu- ja tolliamet otstarbekaks pidada vaidlust eelnimetatud kahe võlausaldaja nõuete uuesti läbivaatamise üle," ütles Plakk, kes ei soovinud juhtumit pikalt kommenteerida. "Kuna tegemist on poolelioleva pankrotimenetlusega kohtus, ei soovi amet, lähtudes heast tavast, seda täpsemalt kommenteerida." Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3393/uud_uudidx_339302.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus