iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kirbutõrje kultuuri kallal

Kirbutõrje kultuuri kallal

Rubriik: Postimees

Postimehe juhtkirjas kirjutatakse, et Kultuuriministeeriumi plaan asendada teatri- ja kontserdipiletite viieprotsendiline käibemaks 18-protsendilisega, mis lõpetab kommertskultuuri parasiteerimise väärtkultuurile mõeldud soodustuste arvel, tuleks rakendada moel, mis ei tooks kaasa piletihinna tõusu väärtkultuurist osa saada soovijale.

Kultuuriminister Laine Jänes leiab küll, et käibemaksutõusu teel enam riigile laekunud rahast tuleks suurendada toetusi etendusasutustele, kuid see küllalt üldsõnaline põhimõte ei kõla just lubadusena. Praegu on selge vaid see, et teater peab hakkama maksma riigile iga müüdud pileti pealt 13 protsenti rohkem kui seni. Kui see raha tuleb aga teatri enda rahast leida, tähendab see ilmselt ka kõrgemat piletihinda. Samas on tegemist probleemiga, mis ilmselgelt karjus juba ammu lahenduse järele.

Markantseim näide olukorra absurdimaigulisuse illustreerimiseks pärineb aastatagusest ajast. Siis leidis kohus, et muusikaärimehel oli õigus müüa ööklubide pääsmeid toonaste seaduste järgi käibemaksuta, sest etendusasutuseks oleku nõuded olid formaalselt täidetud. Toona kaotas riik 12,5 miljonit krooni. Võrdluseks – see on kolm korda suurem summa kui Von Krahli teatrile aastas makstav tegevustoetus.

See näide ei ole aga sugugi mitte ainus. Selge on see, et seni kuni kultuuriürituste piletihindade käibemaks erineb muude ürituste omast, jääb alati neid, kes seda enese huvides ära kasutada püüavad, ja seda väärtkultuuri arvel. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/040108/esileht/arvamus/304326.php Loe ka: Priit Pullerits. „Minister Jänes läheb maksusõtta libaetendusasutuste vastu“: http://www.postimees.ee/040108/esileht/siseuudised/304338_1.php Immo Mihkelson.

„Kultuuri või meelelahutust, selles on küsimus“: http://www.postimees.ee/040108/esileht/siseuudised/304339.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus