iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kinnisvara vahendusest saadud kasu tuleb deklareerida

Kinnisvara vahendusest saadud kasu tuleb deklareerida

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliamet juhib seoses läheneva tulude deklareerimisega tähelepanu, et kinnisvara müügi- ja vahendustegevusest saadav kasu tuleb deklareerida.

Isiku omandis olevast kinnisvara müügi- ja vahendustegevusest saadav kasu tuleb deklareerida füüsilise isiku tuludeklaratsioonis ning saadud kasult tasuda tulumaks. Kui eraisik tegeleb kinnisvara vahendusega, kui ettevõtlusega, siis peab vara võõrandamisest saadud tulult maksma nii tulumaksu kui sotsiaalmaksu. Juhul, kui tegemist ei ole pikemaajalise ettevõtluse tunnustele vastava tegevusega, siis sotsiaalmaksu tasuma ei pea.Broneeringute müügist saadud tulu maksustatakse samal põhimõttel, kui kinnisvarast saadud müügitulu.Füüsiline isik ei pea kinnisvara müügist saadud tulu deklareerima, kui:- kinnisasja oluliseks osaks või korteriomandi või -hoonestusõiguse esemeks on eluruum, mida maksumaksja kuni võõrandamiseni kasutas oma alalise või peamise elukohana. Kui müüdavat eluruumi kasutati ka muul otstarbel, näiteks üüriti välja või kasutati ettevõtluses, siis laieneb maksuvabastus proportsionaalselt enda elukohana kasutatavate ruumide pindala suhtele;- - kinnisasja oluliseks osaks või korteriomandi või -hoonestusõiguse esemeks on eluruum ning kinnisasi on läinud maksumaksja omandisse õigusvastaselt võõrandatud vara tagastamise teel;- - kinnisasja oluliseks osaks või korteriomandi või -hoonestusõiguse esemeks on eluruum ning nimetatud eluruum ja selle juurde kuuluv maa on läinud maksumaksja omandisse ostueesõigusega erastamise teel ning kinnistu suurus ei ületa 2 hektarit;- - suvila või aiamaja vallasasjana või kinnisasja olulise osana on maksumaksja omandis olnud üle kahe aasta ning kinnistu suurus ei ületa 0,25 hektarit;- - müüakse omandireformi käigus tagastatud maad.Tulumaksuseaduses on loetelu tuludest, millelt isik tulumaksu maksma ei pea ning seaduses ei ole maksustatavate tulude lõplikku loetelu.

Kui müüakse kinnisvara, millele maksuvabastus ei laiene, siis tuleb need tehingud deklareerida. Täpsemalt saab lugeda Maksu- ja Tolliameti koduleheküljelt (http://www.emta.ee/?id=3372 ).

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus