iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Kinnisvara parendused saab müügitulust maha arvata ka mitteettevõtja

Kinnisvara parendused saab müügitulust maha arvata ka mitteettevõtja

Rubriik: Äripäev

6. märtsi Äripäevas kirjutab Olavi Kärsna, et kinnisvarale tehtud parendused saab müügitulust maha arvata iga müüja, olemata selleks ettevõtjaks registreerunud.

Väga levinud on arvamus, et inimene, kes pole FIEks registreeritud, ei saa kinnisvara remonti müügitulust kuidagimoodi maha arvata, ja nende maksustatav müügikasu on müügihind miinus ostuhind miinus müügitehingu kulud. Tegelikult ütleb aga tulumaksuseaduse paragrahv 37, et kasu või kahju vara müügist on müüdud vara soetamismaksumuse ja müügihinna vahe. Soetamismaksumus pole aga mitte ainult ostuhind.Sama seaduse paragrahv 38 ütleb kohe alustuseks: soetamismaksumus on kõik maksumaksja poolt vara omandamiseks ning selle parendamiseks ja täiendamiseks tehtud dokumentaalselt tõendatud kulud, sealhulgas makstud komisjonitasud ja lõivud.

Nii et siis ostuhind pluss parendused ja täiendused ning see kehtib kõigi vara müünud maksumaksjate, mitte ainult FIEde kohta.Täpsemalt saab lugeda http://www.aripaev.ee/3151/rubr_artiklid_315109.html või 6. märtsi Äripäevast lk 19.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus