iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kinnisvara ees, hotellindus järel

Kinnisvara ees, hotellindus järel

Rubriik: Äripäev

Äripäeva juhtkirjas kirjutatakse, et Äripäev on alati toetanud maksusüsteemi lihtsustamist, erandite ja soodustuste kaotamist - arusaadavam maksusüsteem, lihtsam hallata, vähem bürokraatiat ja vähem poliitikat. Aga valitsuse seekordsele mõttele tõsta ka majutusteenuse käibemaks seniselt 5 protsendilt 18-le toimetus oma õlga alla ei pane - maksusüsteemi lihtsustamisega pole siin midagi pistmist, valitsuse eesmärk on suurendada eelarvetulusid.

Parasjagu käivad kõnelused tuleva aasta eelarve üle ja 9,9 miljardi krooni suurune kärbe tuleb raskelt. Maksude tõstmine oleks kõige lihtsam viis tulude poolt suurendada. Ent kallinev majutusteenus kahandaks niigi vähenema kippuvat turistide hulka ja suurema maksutulu asemel laekuks sedagi vähem.

Soodustuse kaotamiseks pole aeg kõige parem: mõõn majanduses on globaalsem, mitte ainult meil, konkurents riikide ja ettevõtete vahel äge. Pealegi lubab Euroopa Liit kohalikele ettevõtetele käibemaksusoodustust. 27 liikmesriigist 22s on hotellidele seatud käibemaks väikesem üldkehtivast määrast ja jääb alla 15 protsendi. Restoranidele teevad soodustusi 11 riiki.

Näiteks Lätis ja Leedus kehtib majutusteenusele 5protsendine käibemaks, Soomes on see 8. Meie hotellifirmad jääksid kaotajaks. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4009/arv_juhtkiri.html Loe Äripäevast veel: „18% käibemaks hotellidele lööks turismil jalad alt“ Samuti: Meelis Mandel. „Kas Ansip ikka kontrollib olukorda?“: http://www.aripaev.ee/4009/arv_artikkel_400901.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus