iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kingitud auto kärbib maksusoodustust

Kingitud auto kärbib maksusoodustust

Rubriik: Äripäev

Anne Oja kirjutab Äripäevas, et Maksu- ja Tolliameti juhtivtöötajad ütlesid, et tulumaksusoodustuse arvutamisel võtavad nad arendaja kingitud auto jaemüügihinna ostu-müügilepingus olevast summast maha.

Ühtlasi vähendab tulumaksutagastust karbina ostetud korter või maja. Ehkki uue kodu põrandast turritav toruots WC-potti ei asenda, kinnisvaraarendaja maitsest erinenud santehnika ning siseviimistlus eluaseme soetushinna sisse ei mahu. Sisustatud kodu ostes pannakse sageli viimane kui mööblitükk lepingusse kirja. Nii on kinnisvaramaaklerid juba aastaid soovitanud, et vältida olukorda, kus võtmed kätte saanud ostja leiaks eest tühja toa.

Ilmselt teavad aga vähesed, et maksuamet nülib lepingust leitud mööbli hinna kinnisvara ostu-müügisummast maha. Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna juhataja Aule Kindsigo ja otseste maksude talituse juhataja Evelyn Liivamäe sõnul tekib intresside tagasisaamisega probleeme eelkõige nendel, kelle laenusumma ületas arendajalt või kinnisvara eelmiselt omanikult ostetud kodu maksumust. Ehkki seda tuli maksuametnike sõnul ka varem ette, muutusid kodu ostuhinda ületanud laenud viimase paari aastaga massiliseks. Küsimusele, kuidas pangast saab rohkem raha, kui ostetavale eluasemele kulub, vastas Kindsigo: "Vaadake, pank annab nii palju raha, kui küsitakse, peaasi, et laenu võetaks." Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3924/uud_uudidx_392408.html Loe ka: „EML: Maksu- ja Tolliamet kiusab eluasemelaenude võtjaidTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus