Nils Vaikla Suprema Academy`st kirjutab Äripäevas kohustuslikust kogumispensionist. Seaduse järgi peab iga 18aastane noor liituma kogumispensioniga ehk 2+4 süsteemiga, et tagada endale vanaduspõlveks parem äraelamine.
Riikliku pensioni ehk pensioni esimese samba järgi arvestatakse iga töötaja palgast 33 protsenti sotsiaalmaksu, millest 13 protsenti läheb ravikindlustuseks ning ülejäänud 20 protsenti makstakse välja praegustele pensionäridele. Kuna Eesti elanikkond vananeb, aastaks 2040 ennustatakse, et pensionäre on sama palju kui töötajaid, ei ole selline süsteem jätkusuutlik. Et tulevikus probleeme vältida ning igale inimesele hea vanaduspõlv kindlustada, peavad kõik, kes sündinud aastal 1983 või hiljem liituma 18aastaseks saades pensioni teise samba ehk kohustusliku kogumispensioniga.
"Kohustuslik" kõlab küll ähvardavalt, kuid tegelikult toob süsteem, mis peale Eesti kasutusel teisteski Euroopa riikides, näiteks Lätis ja Poolas, tulevikus ainult kasu. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3680/rubr_artiklid_368008.html Kuidas pensionifondid raha paigutada oskavad, loe: Anne Oja. „Eestlaste pension kinnisvaraturu meelevallas“: http://www.aripaev.ee/3680/uud_uudidx_368002.html