iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Kindel tagala pensionifondist

Kindel tagala pensionifondist

Rubriik: Äripäev

Nils Vaikla Suprema Academy`st kirjutab Äripäevas kohustuslikust kogumispensionist. Seaduse järgi peab iga 18aastane noor liituma kogumispensioniga ehk 2+4 süsteemiga, et tagada endale vanaduspõlveks parem äraelamine.

Riikliku pensioni ehk pensioni esimese samba järgi arvestatakse iga töötaja palgast 33 protsenti sotsiaalmaksu, millest 13 protsenti läheb ravikindlustuseks ning ülejäänud 20 protsenti makstakse välja praegustele pensionäridele. Kuna Eesti elanikkond vananeb, aastaks 2040 ennustatakse, et pensionäre on sama palju kui töötajaid, ei ole selline süsteem jätkusuutlik. Et tulevikus probleeme vältida ning igale inimesele hea vanaduspõlv kindlustada, peavad kõik, kes sündinud aastal 1983 või hiljem liituma 18aastaseks saades pensioni teise samba ehk kohustusliku kogumispensioniga.

"Kohustuslik" kõlab küll ähvardavalt, kuid tegelikult toob süsteem, mis peale Eesti kasutusel teisteski Euroopa riikides, näiteks Lätis ja Poolas, tulevikus ainult kasu. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3680/rubr_artiklid_368008.html Kuidas pensionifondid raha paigutada oskavad, loe: Anne Oja. „Eestlaste pension kinnisvaraturu meelevallas“: http://www.aripaev.ee/3680/uud_uudidx_368002.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus