iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Keskkonnakaitsjate ja kopteritootja käibemaksuvaidlus sai lahenduse

Keskkonnakaitsjate ja kopteritootja käibemaksuvaidlus sai lahenduse

Rubriik: Postimees

Vahur Koorits kirjutab Postimehes, et keskkonnakaitsjate tellitud helikopteri Enstrom 480B üleandmist venitanud käibemaksuvaidlus leidis lõpuks mõlemat poolt rahuldava lahenduse.

Keskkonnainspektsioon vajab kopterit looduskaitsealade, metsade, randade ja kalavarude paremaks kaitsmiseks. Eelmise aasta lõpus lennumasina soetamiseks korraldatud konkursi võitis USA firma Enstrom Helicopter Corporation. Kui tavaliselt peab imporditud kauba eest käibemaksu tasuma tellija, siis kõnealusel juhtumil jäi käibemaks kopteri tootja kanda.

Enstromi esindajad ei pannud nimetatud klauslit tähele ja sõlmisid lepingu arvestusega, et käibemaksu maksavad eestlased. Hiljem hakkasid aga protestima, sest 11 miljoni krooni suuruselt tehingult ligi 1,9 miljoni kroonise käibemaksu tasumine tähendanuks firmale suurt kahjumit. Keskkonnainspektsiooni peadirektori asetäitja Tarvo Roose sõnul jõuti viimaks siiski kompromissile. Käibemaksu tasub küll keskkonnainspektsioon, Enstrom annab aga kopteriga lendavale piirivalve lennusalgale oma ametliku esinduse staatuse.

See tähendab, et kopterit ei pea hoolduseks ja remondiks välismaale viima. Samuti saab Eesti varuosade soetamisel 25 protsenti allahindlust. Kui aga mõnda teenust – näiteks mootori osade remonti – tuleb Enstromilt ikkagi osta, teeb firma kümme protsenti allahindlust. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/011106/esileht/siseuudised/226294.phpTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus