iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Keskerakond taunib Jänese maksutõstmise plaani

Keskerakond taunib Jänese maksutõstmise plaani

Rubriik: Postimees

Postimees Online kirjutab, et Keskerakond on vastu kultuuriürituste käibemaksu tõstmisele ühtse määrani, erakonna riigikogu fraktsiooni liikme Evelyn Sepa väitel pani riigiteatreid sellele plaanile täna toetust avaldama vaid kultuuriminister Laine Jänese ähvardused.

Sepa teatel on Keskerakond nördinud kultuuriminister Laine Jänese valelikkuse üle, millega viimane püüab kavaldada Eesti kuulutuuriavalikust toetama oma maksutõusu plaane. Sellise maksumuutuse läbiviimisel kasvab nii piletihind kui avaliku sektori maksu-ja halduskoormus ning väidetavat toetust nn väärtkultuurile ega palgatõusu see endaga Keskerakonna hinnangul kuidagi kaasa tuua ei saa. «Me ei näe kultuuripiletite käibemaksu suurendamisel mingit kasu kultuuri arengule ega kultuuritarbijatele,» ütles Sepp. «Kultuuriministri valede ja ähvarduste saatel täna tehtud avaldus, millega mõned nn riigiteatrite juhid on pandud pioneeri kombel saluteerima ilmselgelt kultuurivaenuliku plaani poolt, on lihtsalt naeruväärne.» Sepp ütles, et peale nende, kelle eelarve tulu tõesti sõltub ministri armulikkusest, tegutsevad Eesti kultuuripõllul veel sajad etendus- ja kontserdiorganisatsioonid, kelle tegevust ja seega ka kogu Eesti kultuurimaastikul pakutava valikut ja kvaliteeti kavandatav maksutõus kahjustab.

Lõpptulemusel kannatavad kultuurisõbrad ja see on lubamatu, lisas ta. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/250108/esileht/siseuudised/308129.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus