iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Keskerakond kägistab Tallinna eramuid

Keskerakond kägistab Tallinna eramuid

Rubriik: Postimees

Kalev Kukk, peaministri nõunik, ning Ülle Rajasalu, Tallinna linnavolikogu liige kirjutavad Postimehe arvamusküljel, et maamaksus kui omandimaksu ühes eriliigis pole õigupoolest midagi üleloomulikku. Ühelt poolt on see avalike eelarvete üks tuluallikaid, kuigi kõikjal väheoluline, teisalt peaks see kaasa aitama maa kui piiratud ressursi otstarbekale ja ühiskonna poolt soositud kasutamisele.

Ent samas peetakse igas demokraatlikus ühiskonnas kinni ka põhimõttest, et maks omandilt ei tohi kunagi ja kusagil sundida omanikku oma omandist loobuma. Tallinn ei eira oma maamaksuga üksnes seda põhimõtet, vaid kavatseb seda üha enam rakendada moel, kuidas kunagi Nõukogude võim sundis «majanduslike hoobadega» kulakuiks tembeldatud talumehi kolhoosi astuma. 2001.

aastal maamaksuseaduse uuendamisel tehtud väärotsused, mille tulemusena eiratakse maamaksu suuruse määramisel täielikult ruumiplaneerimise aluspõhimõtteid ja maa kasutusotstarbe erisust, on üha enam omandamas repressiivse ja segregatsioonilise varjundi. Äärmuslikku absurdsusesse jõuti sellega, et suurte korruselamute kinnisvaraprojektidest ja ärimaaga tehtud tehingutest asuti tuletama nn väikeelamumaale rakendatava maksu suurust (vaevalt viiendikulist «hinnaalandust» ei saa siin küll kuidagi käsitleda soodustusena), mis sest, et elamumaa maamaksu korral on tegemist lõpptarbimisliku kuluga, ärimaa puhul seevastu kuludesse kantava tootmissisendiga. See ei tähenda midagi muud kui küünilist eeldust, et kunagi endale ise kodu ehitanu, kes elatub tavaeestlase palgast või mitte just suurest pensionist, peab maamaksu tasumisel olema sama suutlik kui miljardiliste käivetega äriühingud. Kõiki, nii äriühinguid kui väikeelamu omanikke, nii spekulante kui ka oma tulevikku investeerijaid (viimast kas või pensionipõlve silmas pidades) asuti lööma ühe vitsaga.

Maamaksu praeguse korralduse vildakus avaldub erakordse selgusega Tallinna keskerakondliku linnavõimu kavatsuses suurendada järgmisest aastast maamaksu 2,5 korda. Lasna- ja Mustamäe suurtes korterelamutes ei pruugi seda keegi tähele panna, väikeelamute elanikel nöörib see kõri veelgi enam kinni. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/181207/esileht/arvamus/302060.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus