iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kerkiv käibemaks lööks firmad põlvili

Kerkiv käibemaks lööks firmad põlvili

Rubriik: Äripäev

Lemmi Kann ja Virge Lahe kirjutavad Äripäevas, et käibemaksuerisuste kaotamine ning tulumaksu alanemise külmutamine ähvardab ettevõtete rahakotist kolme aastaga viia kokku üle 4 miljardi krooni ning sillutada allakäiguteed käibemaksu tõusust mõjutatud ettevõtetele.

Viimasel valitsuskabineti nõupidamisel tõstis Reformierakond varjusurmast välja käibemaksuerisuste täieliku kaotamise plaani, mis tõstaks kõik 5protsendilised maksumäärad 18 protsendile. "Maksupoliitiliselt on mõistlik, et mida vähem erisusi, seda parem," põhjendas Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus. Järgneva kolme aasta jooksul turgutaks tulumaksmäära külmutamine praeguse taseme juures rahapuuduses ägava riigi kukrut vähemalt 1,2 miljardi krooniga. Praeguse tulumaksuseaduse kohaselt 2011.

aastaks 18 protsendini alanema pidav tulumaksumäär on sama hästi kui minevik. Käibemaksuerisuste kaotamise on oravate eeltingimus, et nad annaksid jah-sõna sotside ja IRLi toetatavale tulumaksu langetamise külmutamisele. Käibemaksumäära ühtlustamine näpistaks Äripäeva kalkulatsiooni põhjal ettevõtjalt järgmisel aasta ligi 900 miljonit krooni. Seda juhul, kui ettevõtete müügimahud jääks praegusele tasemele.

Vaatamata ahvatlevale käibemaksusummale jäi rahandusminister Ivari Padar kõhklevale seisukohale. "Ma ei ole kindel, et 18% oleks õige, sest selle kõrvalmõjud ei pruugi sugugi head olla," vangutas Padar pead. Tema kõhklusi jagasid ka teised koalitsioonierakonnad. "Meie oleme nende erisuste kaotamise suhtes äärmiselt skeptilised ja ravimite puhul kohe päris kindlasti vastu," teatas ka sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Eiki Nestor.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4068/uud_uudidx_406810.html Loe ka Äripäeva juhtkirja: Mõõda eelarvet, enne kui lõikad!: http://www.aripaev.ee/4068/arv_juhtkiri.html Loe ka: Mariliis Kannukene. Martin Huberg: „Tants tulumaksumäärade ümber“

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus