iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kell kaheksa tullakse miljardeid kärpima

Kell kaheksa tullakse miljardeid kärpima

Rubriik: Maaleht

Sulev Oll kirjutab tänases Maalehes sellest, et lehe trükkimineku ajaks polnud teada, kas valit­sus jätkab sotsiaal­de­­mokraatidega või alustab rahvaliitlastega. Kui kõik on endine, koguneb valitsuskabinet täna kell 8 negatiivset lisaeelarvet vastu võtma. Uus lisaeelarve on 3,4 miljardi krooni suurune. Ministeeriumid vähendavad kulusid kokku 1,8 miljardit krooni.

Sel aastal on valitsussektori eelarvepositsiooni "parandatud" juba kümne miljardi krooni ulatuses. Aprilli 2,5 miljardist kroonist moodustas suurima osa sissemaksete külmutamine teise pensionisambasse. Veebruari kärbetega vähendati riigiametite tegevuskulusid ja ametnike palgafondi ligikaudu kümnendiku võrra, tehti haigushüvitiste reformi ning pensionärid said aprillist oodatust väiksema pensionitõusu. Kahanesid kohalike omavalitsuste rahaallikad, vähendati põllumajandustoetusi ja keskkonnaprojektide raha ning kaitsekulusid.Väidetavalt suurim, valitsust lõhki ajav vastuolu sotsiaaldemokraatide ning ülejäänud koalitsiooni vahel on 1.

juulil jõustuma määratud töölepingu seadus. "Aasta tagasi kokku lepitud töölt lahkumise hüvitised ei ole Eestile jõukohased ja nendes tuleb teha muudatusi," väidab reformierakondlasest sotsiaalminister Hanno Pevkur. "Need muudatused on otseses seoses kogu riigieelarve ja ka sotsiaaltoetustega."Loe täpsemalt: http://www.maaleht.ee/2009/05/21/uudised/6977Loe samal teemal veel Maalehe veebist: Valitsus kinnitas lisaeelarve.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus