iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Keit Pentus tahab astmelist sotsiaalmaksu

Keit Pentus tahab astmelist sotsiaalmaksu

Rubriik: Äripäev

Katre Pilvinski kirjutab Äripäevas, et kui seni on aeg-ajalt välja tuldud ideega muuta tulumaks astmeliseks, siis riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus käis pühapäevasel erakonna üldkogul välja mõtte seada sotsiaalmaksuga maksustatavale summale ülempiir.

"Maksude tõstmise asemel tuleb töötasule, mille ulatuses ettevõtja on kohustatud tasuma sotsiaalmaksu, seada ülempiir. See tähendab, et kogu see palga osa, mis on teatud tasemest, näiteks 30 000 kroonist, kõrgem, on sotsiaalmaksust vaba," pakkus ta välja uue idee. Riigikogu liige ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Eiki Nestor ütles, et kui samalt tasemelt võetakse kõrgem tulumaksuprotsent, siis võib sotsiaalmaksu kärpida. "Eestis ei saa pakkuda sellist lahendust, kuna puudub alternatiiv ja ebainimlik on see ka," ütles Nestor.

"Meie idee, mida aastaid räägime, on, et tulumaks oleks selle eest kõrgem," märkis ta ja lisas, see oleks ka pensionikindlustuse suhtes aus. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3978/uud_uudidx_397809.html Sotsiaalmaksule ülempiiri seadmine on eesmärgina ka Eesti Maksumaksjate Liidu maksuplatvormis. Vt maksuplatvormi siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus