iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kehtestame siis ka unenäomaksu

Kehtestame siis ka unenäomaksu

Rubriik: Äripäev

Äripäeva juhtkirjas kirjutatakse, et nähtavasti on valitsus andnud rahandusministeeriumile kõva käsu mõelda nippe, kuidas panna raskel ajal riigikassasse jooksma rohkem maksukroone. Muud seletust on rahandusministeeriumis valmiva uue käibemaksuseaduse kohta raske välja mõelda - see sisaldab sedavõrd absurdseid muudatusi.

Näiteks ametiautode öine maksustamine, mille maksuasjatundjad isekeskis unemaksuks on ristinud. Seadusekoostajate mõttelõnga edasi kerides võiksime ehk peagi unenäomaksuni jõuda ja algatada üldrahvaliku arutelu teemal, kumba magavat ametiauto kasutajat maksustada - kas seda, kes näeb unenägusid, või seda, kes ei näe... Äripäeva arvates pole üldse vaja muuta ametiautode omatarbeks kasutamise reegleid - praegune süsteem on lihtne, töötavat süsteemi pea peale ei keerata.

Uued reeglid ähvardavad ülemäärase bürokraatiaga - nõuavad ülitäpset ja ajakulukat arvepidamist - ning toovad kaasa kordi suuremaid kulusid. Samas on ilmselge, et maksuhalduril hakkab kontroll nende reeglite täitmise järele üle jõu käima. Rahandusministeerium põhjendas Äripäevale seadusemuudatust sellega, et praegune sõiduautode omatarbe maksustamine ei ole õiglane - nii, nagu kõigil muudel kaupadel võetakse arvesse, kui palju nende kasutamine on ettevõtlusest väljas, tuleb seda arvestada ka autode puhul. Ministeerium leidis, et omatarbe osakaal ulatub 76,2 protsendini!

Ministeerium eeldab sedagi, et juriidiliste isikute arvel olevaid sõidukeid kasutatakse peamiselt isiklikuks tarbeks. Üks seadusemuudatuse tagamõte on ka sundida ettevõtjaid kasutama odavamaid ja säästlikumaid autosid. See on tühi lootus, et muudatused viivad riigisektoris ametiautode arvu vähendamiseni - kulude suurenemine jätab ametnikud külmaks, see raha tuleb nagunii kõigi maksumaksjate taskust. Pigem loobuvad ettevõtjad aja ja kulude kokkuhoiu eesmärgil osadest sõidukeist.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3942/arv_juhtkiri.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus