iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kaupmeeste liidu märgukiri Tallinna müügimaksu teemal

Kaupmeeste liidu märgukiri Tallinna müügimaksu teemal

Rubriik: EML

Eesti Kaupmeeste Liit edastas täna märgukirja Tallinna Linnavolikogule ja volikogu fraktsioonidele. Järgneb kiri:

Müügimaksu kehtestamisestEesti Kaupmeeste Liit pöördub Teie poole ettepanekuga jätta Tallinna Linnavalitsuse eelnõu “Müügimaks Tallinnas” vastu võtmata. Müügimaksu kehtestamine Tallinnas on majanduslikult läbi analüüsimata, selle jõustumisega kaasnevate mõjude analüüs tegemata ning otseselt pealinnas toimuvat majandustegevust pärssiv. Iga maksuerisus tekitab kulu ja lõppkokkuvõttes tõusevad lõpphinnad tarbijaile.

Eesti Kaupmeeste Liit juhib tähelepanu asjaolule, et müügimaksu kehtestamine on võimalik vaid kaubagruppide põhiselt, mistõttu planeeritav maks hakkab tekitama tarbimisel sotsiaalset ebavõrdsust. Selgusetuks jääb, kuidas peaksid ettevõtjad eraldi käitlema osa piimatoodetest või saiatoodetest ning kuidas teha erisusi tänase laia ja erineva sortimendi juures. Ka lastekaubad moodustavad tervikliku kaubagrupi ning erisuste loomine neis tekitab kauplejatele ning maksuhaldurile väga suurt lisatööd ja segadust. Eesti Kaupmeeste Liit juhib tähelepanu asjaolule, et müügimaks motiveerib nii ülevabariigilisi jaekaubanduskette kui väikekaupmehi suunama oma kaubandustegevust Tallinnast füüsiliselt pealinna lähivaldadesse.

Ilmselt on ka raamatupidamislikult võimalik pealinnas tekkivat müügikäivet kajastada mõnes teises omavalituses registreeritud äriühingus. Prognoosime, et müügimaksu kehtestamine annab uue hoo ka internetikaubanduse arengule, jättes sel moel Tallinna loodetud maksutulust ilma. Juhime tähelepanu asjaolule, et müügimaksu administreerimine ja kogumine tekitab Tallinna haldusaparaadis uusi ja kulukaid töökohti. Tuleb lisada, et Eesti riik on lähtuvalt Euroopa Liidu direktiividest kehtestanud näiteks tubakatoodetele jaemüügil pakenditele maksimaalse jaehinna märkimise kohustuse.

Seega on plaanitav müügimaks vastuolus nii Eesti kui Euroopa Liidu tubakaaktsiisi põhimõtetega. Eelnevast lähtuvalt soovitab Eesti Kaupmeeste Liit tungivalt pealinna volikogul mitte toetada linnavalitsuse eelnõu “Müügimaks Tallinnas”. Lugupidamisega, Marika Merilai Eesti Kaupmeeste Liit Juhatuse liige

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus