iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kaubandus-Tööstuskoda: maksuotsused avalikuks!

Kaubandus-Tööstuskoda: maksuotsused avalikuks!

Rubriik: EML

Eesti Kaubandus-Töötuskoda (ETK) saatis Rahandusministeeriumile ettepaneku maksukorralduse seaduse muutmiseks. Ettepaneku kohaselt tuleks Maksu- ja Tolliameti kodulehel hakata jõustunud maksuotsuseid avaldama.

KTK kirjas selgitatakse, et "Selline muudatus annaks nii ettevõtjatele aga ka laiemalt kõikidele ühiskonnaliikmetele paremad võimalused saada rohkem infot koostööpartnerite ja muude isikute kohta. Lisaks annab maksuotsuste avaldamine maksukohustuslasele selgitusi ja juhiseid, kuidas oma maksukohustust täita ehk ühtlustab praktikat. Maksuotsuste avaldamine aitab seega suurendada maksukeskkonna läbipaistvust ning parandada maksukuulekust."EML ei toeta sellist muudatust.

See riivab ebaproportsionaalselt nii ettevõtlusvabadust (sh ärisaladust) kui eraelu puutumatust ning kallutab maksukohustuslasi iga hinna eest vältima häbiposti sattumist, viimane võib aga suure tõenäosusega kaasa tuua maksuotsuse vältimise sõltumata sellest, kas maksuhalduril ka sisuliselt õigus on või mitte. Selline kord ei oleks demokraatlikus riigis põhjendatud, pigem liiguks Eesti selliselt oma kuulsusrikka taasiseseisvumiseelse ajastu põhimõtete juurde. Loodame, et Rahandusministeeriumi ametnikud näitavad ka sel korral üles südikust Eesti riigi aluspõhimõtete eest seismisel.Loe KTK kirja siit: https://www.koda.ee/et/uudised/maksuotsused-voiksid-olla-avalikud

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus