iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kauba liikumist tõendavad dokumendid tekitavad probleeme

Kauba liikumist tõendavad dokumendid tekitavad probleeme

Rubriik: Äripäev

10. jaanuari 2006 a Äripäevas kirjutab Urvika Palts, et ettevõtete jaoks tekitab senini segadust, millised dokumendid tõendavad kauba liikumist teise liikmesriiki.

ELi sisese käibe tõendamise kohta puuduvad üheselt mõistetavad juhtnöörid. Käibemaksuseaduses on kirjas, et kauba ühendusesisest käivet tõendatakse kauba võõrandamist ja teise liikmesriiki toimetamist tõendavate dokumentidega. Selgelt on mõistetav, et arve on kauba võõrandamist tõendav dokument.

Maksu- ja tolliameti maksude osakonna juhataja asetäitja Sirje Pulga sõnul vaatlevad nemad ühendusesisest käivet tõendavaid dokumente kogumis. Tema sõnul ei saa seadust dokumentide loeteluga täpsustada."Näiteks ei saa samade dokumentidega tõendada kauba ühendusesisest vedu juhtudel, kui kaup ise kohale viiakse või kui ostja tuleb kaubale järele," lausus Pulk.Juhul kui klient viib kauba ise Eestist välja, siis saab seda tõendada üldjuhul kaubaveo dokumentidega ning transporditeenuse ostudokumendiga, kusjuures kaubaveo dokumendist peab olema aru saada, et kaup viidi teise liikmesriiki.Juhul kui kauba ostja tuleb kaubale Eestisse järele, peab müüja veenduma, et kaup viiakse Eestist välja. Veendumiseks piisab ostja tõendist, kus on kirjas, millega ja millal kaup Eestist välja viiakse. Klient võib saata ka kauba üleandmis-vastuvõtuakti, kus on märge, et kaup on vastu võetud teises liikmesriigis.

Ostja poolt allkirjastatud arve üksinda ei tõesta, et kaup Eestist välja viiakse. Enim levinud rahvusvahelise kaubaveodokument on CMR- saateleht, tõendamaks maksuhaldurile kauba ühendusesisest liikumist.Täpsemalt saab lugeda http://www.aripaev.ee/3096/rubr_artiklid_309601.html või 10. jaanuari 2006 a Äripäevast lk 16.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus