iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kasvu ei paista kusagilt

Kasvu ei paista kusagilt

Rubriik: Äripäev

Lemmi Kann ja Silvia Kruusmaa kirjutavad Äripäevas Rahandusministeeriumi majanduskasvu prognoosist ning sõna saab ka rahandusminister Ivari Padar. Padar leiab, et see, mis sel aastal juhtub, on täpselt näha järgmise aasta algul. Oleme maksude ja majandusarengu suhtes ettevaatlikud.

Võimalik, et maksude alalaekumine süveneb. Käibemaks ja aktsiisid on suurimad murekohad, mille alalaekumine võib suureneda.

Praegu oleme pannud 2009. aasta eelarve üldmahuks kevadise prognoosi järgi 96,3 miljardit krooni, seetõttu neid ministeeriumidele saadetud piirsummasid tuleb vähendada umbes suurusjärgus 4 miljardit krooni. On kolm varianti: kas suurendada riigi tulusid, vähendada kulusid või olla defitsiidis. Riigi tulude suurendamine on minu ettepanek.

Näiteks juriidiliste isikute avansilised maksed lükatakse aasta võrra edasi ja teisalt võimalikud käibemaksu erisused ja nende vähendamine. Samuti on kogu tulumaksupakett teema, näiteks tulumaksu langetamine, tulumaksuvaba miinimumi tõstmine ja tulumaksusoodustused alates esimesest lapsest. Kõik kolm valimislubadust on teemad. Minu ettepanek on see, et me kõiki neid rakendaksime.

Sel juhul piisaks sellest 4 miljardi kroonise puudujäägi täitmiseks. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4055/uud_uudidx_405514.html Loe ka Rahandusministeeriumi pressiteadet: http://www.fin.ee/?id=80630

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus