iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

«Kasutage võimalust pensionifond ise valida»

«Kasutage võimalust pensionifond ise valida»

Rubriik: Postimees

Artur Jugaste intervjueerib Postimehe lisas Majandaja Nordea Eesti pensionifonde juhtima asunud Olli Heikki Enqvisti.

Miks peaks 5-6 protsenti meie sissetulekutest üldse minema pensionifondi? Igaüks tahab kord pensionit saada ja selle suurus sõltub sellest, kuidas praegu kõrvale pandud raha investeeritakse. Meie pakume kolme investeerimisstrateegiat, mis erinevad aktsiatesse investeeritava protsendi poolest. Sinna pannakse kas maksimaalselt lubatud 50 protsenti, 25 või üldse mitte.

Selle esimese valiku strateegia kohta langetab klient. Näiteks kui ta valib 50-protsendilise aktsiatesse investeerimise strateegia, siis otsime meie investeerimisobjektid, mille puhul raha kõige enam kasvab. Seda tehes ei paigutata raha kunagi ainult ühte kohta. Näiteks ei investeerita ühe kliendi kogu raha India ettevõtete aktsiatesse, vaid üle maailma.

Skandinaavia riikides on pensionifondide ajalugu oluliselt pikem. Mille poolest on pensioniga seonduv neis riikides teistsugune? Soomes näiteks pole meil võimalust valida, kuhu meie kohustuslik kogumispension investeeritakse. Rootsis on samuti selline süsteem, kuid viimasel ajal on toimunud muutused selle suunas, et inimene saab osaliselt investeerimisvalikus kaasa rääkida. Eestis toimiv süsteem, mis lubab inimesel väga suurel määral investeeringute üle ise otsustada, on väga moodne.

Soovitan seda võimalust kindlasti ka kasutada. Vastasel juhul paneb riik su pensioni konservatiivsesse fondi, mis toodab kasumit küllalt tagasihoidlikult. Loe täpsemalt: http://majandaja.postimees.ee/131008/esileht/olulised_teemad/majandaja/343135_1.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus