iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kas raamatule kehtestatakse saastemaks?

Kas raamatule kehtestatakse saastemaks?

Rubriik: Postimees

Tiina Tammer kirjutab Postimehe arvamusküljel valitsuse plaanist tõsta raamatutele ja ajakirjadele kohaldatavat madalamat käibemaksumäära.

Kahju on Eesti Vabariigist, kui selle peaminister peab kultuuri «tarbimiseks ja saastamiseks». Just nii põhjendas Andrus Ansip 28. augusti Eesti Päevalehes Reformierakonna nõudmist kehtestada kultuuriürituste piletitele, raamatutele ja ajalehtedele 18-protsendiline käibemaks senise viie protsendi asemel. «Me oleme alati olnud tarbimise ja saastamise maksustamise poolt ja vastu ettevõtliku vaimu maksustamisele,» tsiteerib ajaleht peaministrit.

Ettevõtlik vaim on peaministri arvates ravimimüüjatel ja majutusteenuste pakkujail, kellele ta 9-protsendilist käibemaksumäära lubab. Mina olen raamatukirjastaja, seega ühiskonna saastaja raamatutega. Olen seda tööd teinud üle kümne aasta. Nii küünilist suhtumist raamatusse kui peaminister Ansipilt pole ma seni üheltki Eesti riigi juhilt veel kuulnud.

Pigem vastupidi, alates president Lennart Merist, kes kirjasõnasse ja ka selle vahendajasse lugupidamisega suhtus. Ning see suhtumine oli vastastikune. Raamatukirjastajad on oma tööd armastavad inimesed. Üldiselt tagasihoidlikud, kuid kindlasti samuti ettevõtliku vaimuga, sest muidu ei ilmuks Eestis enneolematult palju väärt emakeelseid raamatuid.

Suur osa kogu maailma kirjandusparemikust on ka Eesti lugeja laual. Ainult et kirjastajad ei tao iga raamatu ilmumise puhul endale rusikatega vastu rindu. Ei ole nad ühiskonnas arvamusliidreiks tikkunud ega küsita neilt ka leheveergudel: «Tšau, mis teed?» Nii saab oma põhitööle keskenduda. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=30377Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus