iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kärpimisvikat jäi esialgu nüriks

Kärpimisvikat jäi esialgu nüriks

Rubriik: Postimees

Kai Kalamees ja Tuuli Koch kirjutavad Postimehes, et riigi kulutustelt kolme miljardit krooni maha raiuvad ministrid istusid eile hilisõhtuni Stenbocki majas koos, kuid lahkusid sealt pooltühjade pihkudega, sest kärpida suudeti vaid 1,7 miljardit krooni.

Lõplikud kokkulepped kärbete sisu ja mahu ning negatiivse lisaeelarve üldsuuruse üle jäid sündimata, mis tähendab, et võimuliidul seisab ees vaidlustest tulvil nädalalõpp ja ka uus nädal. «Oli tugev samm edasi. Kokkulepped on olemas 1,7 miljardi krooni osas. Siin on enam-vähem üksmeel olemas.

Paika on pandud ka see, kuidas edasi minna,» võttis rahandusminister Ivari Padar õhtul kell pool üheksa kabinetiistungi kokku. Säästueelarvet koguneb valitsus erakorraliselt arutama esmaspäeval, kui teemaks kerkib taas Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) olevik ja tulevik. Padar meenutas, et 3,1 miljardi kroonisest miinusest moodustavad 1,8 miljardit krooni kulud, mis on seotud RKASi kulude ja tulude ning omavalitsuste laenudega. «Ütlemist ikka oli, aga mis kabinet see ilma selleta on.

Isiksused on ju koos. Aga ei midagi dramaatilist,» hindas Padar arutelu üsna rahumeelseks. Erinev nägemus toimunust oli ühel ruumis viibinul, kelle väitel kujunes teravam vastasseis välja Padari ja peaminister Andrus Ansipi vahel. «Õhkkond oli kohati äärmiselt närviline, sest sisuliselt oli tegu esimese korraga, kui ministrid laotasid lauale oma haldusala rahakoti.

Kõigi jaoks oli see ebamugav olukord,» kirjeldas ta. Tegelikult oli asjaosalistele juba enne pärastlõunal alanud karmi rahalahingut selge, et põhimõttelisteks otsusteks ei jätku jõudu, kuna mitme ministri kärpekavad jäävad nõutule kõvasti alla. Näiteks keelduvad siseminister Jüri Pihl ja haridusminister Tõnis Lukas oma valitsemisalas ise olulisi mahalõikeid tegemast, nõudes suuremate summade puhul poliitilisi otsuseid. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/180408/esileht/siseuudised/324701.phpTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus