iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Kärajad: Tule: Nõuame riigi rahale läbimõeldumat kasutust!

Kärajad: Tule: Nõuame riigi rahale läbimõeldumat kasutust!

Rubriik: EML

27. novembril käravad vabaühendused selle ümber, kuidas järgivad avalikud rahastajad kodanikuühenduste rahastamise juhendit. Nõuame rohkem läbipaistvust ja mõjule mõtlemist.

Kärasime vabaühenduste ja riigi raha ümber ka viimati, kolme aasta eest. Kes veel mäletab, siis tol korral oli teemaks vabaühenduste rahastamise juhendmaterjali koostamine.

Nüüd on valitsus juhendi ammuilma heaks kiitnud, ministeeriumid ütlevad, et nad seda järgivad ja kõik on justkui korras.Ometi ei näi vabaühendusi puudutavad rahastamisotsused alati läbipaistvad, toetused võrdselt kättesaadavad ega kõik rahastamismudelid mõjusad. Hasartmängumaksu toetustega seotud muredest ja katuseraha dilemmadest räägime aastast aastasse ning pikaajalised lepingud partneritega on harvaesinev erand.Küsimus pole selles, et raha pole või sellega ei tehta vajalikke asju, küsimus on rahastamise viisides ja selles, kuidas ühiskond oma raha eest rohkem vastu saaks.Kärajatel võtame kokku EMSLi senised pingutused õiglase ja läbipaistva rahastuse eest kostmisel, harutame lahti rahastamise põhimõtted ja nende tähenduse, kuulame nii vabaühenduste kui poliitikute argumente pikaajaliste toetuslepingute, hasartmängumaksu ja katuseraha osas, korjame kokku erinäolised probleemsed näited rahastamises ning asetame need üldisesse pilti. Lõpuks räägime läbi ettepanekud, millest võiks kujuneda EMSLi rahastusteemaline huvikaitsetöö 2016. aastal.

Vabakond on vastamisi poliitikutega, poliitikud vabakonnaga: räägime ausalt koostööst ja sõltumatusest, hasartmängumaksust ja katuserahast. Arutelu-tulevärki juhib Anna Karolin Arengukoostöö Ümarlauast. Tulejoonel annavad endast parima Alari Rammo (EMSL), Siim Sukles (Eesti Olümpiakomitee), Andres Anvelt (SDE) ja Jürgen Ligi (Reformierakond). Kärajad toimuvad 27.

novembril Tallinnas konverentsikeskuses Bliss kell 11-16, mille järel annab Külaliikumine Kodukant pidulikult üle vabatahtliku sõbra märgid. Lõpetame hiljemalt kell 17. Kärajate osalejad, kava ja registratuuri leiad www.ngo.ee/kärajad. Enne sündmust jagame teemekohaseid kirjutisi ja uudiseid Kärajate facebooki lehel.

Kui miski tekitab küsimusi, esitage need Maris Jõgevale: maris@ngo.ee või 5342 1726. Kutse läkitage edasi kõigile võimalikele huvilistele. Mida rohkem meid kohal on, seda sisukama arutelu ning häälekamad kärajad saame. Vaata EMSL kodulehelt.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus