iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kange alkoholi maksumärgi andmeid saab kontrollida SMSi teel

Kange alkoholi maksumärgi andmeid saab kontrollida SMSi teel

Rubriik: MTA

Kange alkoholi maksumärkide kontrolliks rakendab Maksu- ja Tolliamet aprillist teenust, kus tarbijad saavad SMSi abil juba poes kontrollida, kas tegemist on ehtsa alkoholi või salajoogiga.

SMSi saatmiseks tuleb tarbijal sisestada pudelikorgil oleva maksumärgi number kujul näiteks “MM XX123456” ( 2 tähte ja 6 numbrit) ning saata see numbrile 15980. Vastuse, mis sisaldab toote nimetust, kogust ja kangust, saab klient juba mõne hetkega. Samuti on kirjas ka vihjetelefoni number juhuks, kui saadud info ja alkoholi näitajad ei kattu. Maksumärgi rakendamise eesmärgiks oli luua tarbijatele võimalus eristada legaalset alkoholi mittelegaalsest ja välistada salaalkoholi müük seaduslikus müügivõrgus.

Läbi SMS teenuse kasutamise saavad kliendid täiendavalt kontrollida, kas tegu on korraliku tootega, millelt on tasutud kõik maksud. Maksu- ja Tolliameti peadirektori asetäitja Margus Noormaa ütles, et makshaldurile on oluline kaasata võimalikult lai inimeste ring võitlusesse ebaseadusliku alkoholiga. "Läbi SMS teenuse saab inimene ise kontrollida, et alkohol, mida ta tarbib on legaalne ja sellelt on tasutud kõik maksud. See on lihtne ja mugav moodus inimesel endal huvi tunda tarbitava toote vastu," ütles Noormaa.

Maksu- ja Tolliamet ootab SMS teenuse aktiivset kasutamist kõikide tarbijate poolt. Mida rohkem on infot, seda parem tulemus ebaseadusliku alkoholimüügiga võitlemisel. Teenus on kättesaadav kõigis Eesti mobiilsidevõrkudes ning ühe sõnumi hind on 3 krooni. Samuti on endiselt võimalik kange alkoholi maksumärgi legaalsust kontrollida MTA kodulehelt https://apps.emta.ee/public-kamm/.

Loe MTA pressiteadet: http://www.emta.ee/?id=5279

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus