iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Kallim suits

Kallim suits

Rubriik: Postimees

Postimehe juhtkirjas arutletakse tubakaaktsiisi üle. Riigikogu infotunnis ütles peaminister Andrus Ansip, et juba järgmisest aastast suureneb tubakaaktsiis taltsutamaks inflatsiooni eurole üleminekuks. See annab tunnistust valitsuse europoliitika süsteemitusest ja mõneti ka populismist.

Eelmise aasta kevadel lükkas Ansipi eelmine valitsus tagasi alkoholi, sigarettide ja kütuse aktsiisitõusu, põhjendades seda vajadusega vähendada inflatsioonisurvet ja olla niiviisi valmis Eesti üleminekuks eurole. Seda ei toimunud ja valitsus on reaalse üleminekuaja lükanud määramata tulevikku, andes muu hulgas mõista, et Eesti riigi liberaalne majanduspoliitika, pluss maailma majanduse sündmused, mida Eesti ei saa mõjutada, ongi põhjus, miks eurot kohe ei tule.

Nüüd ollakse aga Stenbocki majas veendunud, et just aktsiiside tõus aitaks inflatsiooni taltsutada. Ansipi väide, et Lätis tõuseb aktsiisimäär just järgmisel aastal ja seetõttu hakatakse sigarette ja alkoholi madalama hinnatasemega riigist ehk Eestist viima Lätti, on veidi imelik, kui arvestada, et alates Eesti Euroopa Liiduga ühinemisest 2004. aastal on soomlased täpselt samadel põhjustel tonnide viisi tassinud Soome nii sigarette kui ka alkoholi. Kusjuures isegi sel määral, et Soome valitsus pidi enda alkoholiaktsiisi suurendama.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/130407/esileht/arvamus/254983.php Loe ka EML esindajate 07.11.2006 ilmunud artiklit: http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=379

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus