iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Kalev pääses 150 miljoni kroonisest suhkrutrahvist

Kalev pääses 150 miljoni kroonisest suhkrutrahvist

Rubriik: Äripäev

Äripäev kirjutab, et Maksu- ja Tolliamet tunnistas esmaspäeval kehtestuks oma 2005. aastal tehtud otsuse ASile Kalev suhkru ülekandevaru ja üleliigse laovaru määramise kohta.

Varem oli maksuamet määranud Kalevile kuuluva suhkru üleliigse laovaru suuruseks 15 600 tonni, sellise koguse suhkru hävitamine oleks Kalevile maksma läinud umbes 150 miljonit krooni. Kalev vaidlustas maksuameti selle otsuse halduskohtus. Kalev kinnitas, et ettevõte ostis küll enne liitumist suhkrut, kuid müüs selle enne 1.

maid 2004 edasi uuele ostjale ning seega ei olnud Kalev enam suhkru omanik, kui hakkas kehtima üleliigsete laovarude seadus. Maksuamet nimetas tehingut teeselduks. "Kalevit on pärssinud see siiani üleval olnud kahtlus päris tugevasti. Näiteks oleme pangalaenu taotledes pidanud kuulma, et ootame enne suhkrutrahvi tulemuse ära.

2,5 aastat on see kestnud, igaüks võib siit omad järeldused teha," ütles eile Kruuda. Samasisulised otsused on maksuamet ning põllumajandusminister teinud ka Kalevi tütarettevõtja ASi Vilma suhtes. 3. novembri otsusega tunnistas põllumajandusminister kehtetuks oma 2005.

aasta käskkirja, millega Vilmale määrati üleliigse laovaru eest trahv 1,15 miljonit krooni. Vilma tasus summa, kuid maksuamet peab selle nüüd tagastama. Eelmise aasta mai lõpus, kui selgus, et Eesti suhkrutrahvi suurus tuleb üle 700 miljoni krooni, oli põllumajandusminister Ester Tuiksoo kindel, et Eestisse mitme aasta suhkruvaru vedanud ettevõtjatelt on võimalik see raha kohtu kaudu sisse nõuda. "Riigi ülesanne on nüüd valmistada ette hagi Euroopa Kohtusse ja vaadata, kuidas ettevõtjatelt raha kätte saada," ütles Tuiksoo pärast Brüsseli suhkruotsuse teadasaamist.

Tänavu 5. oktoobril lõi riigikohus pretsedendi, rahuldades Hadleri Toidulisandite ASi kassatsioonkaebuse, sest ettevõtte üleliigse laovaru arvestamiseks ei kasutatud Eestis sobivat meetodit. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3399/uud_uudidx_339908.html Vt Riigikohtu otsust: http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-33-06

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus