iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Käibemaksusegadus võib riigile kalliks minna

Käibemaksusegadus võib riigile kalliks minna

Rubriik: Postimees

Lauri Linnamäe kirjutab Postimehes, et Maksu- ja Tolliamet võib saada miljonitesse ulatuva nõude, kui Riigikohus peaks tunnistama seadusevastaseks praeguse korra, mille järgi maksavad erafirmad piletimüügi pealt suuremat käibemaksu kui riigiasutused.

Tallinna halduskohus esitas Riigikohtule taotluse kuulutada põhiseadusega vastuolus olevaks käibemaksuseaduse paragrahv, mis kehtestab eraettevõtjaist kontserdikorraldajatele piletite 18-protsendilise käibemaksu, riigiga seotud korraldajatele ja MTÜdele aga viieprotsendilise. Madalam käibemaksumäär kehtib riigi-, munitsipaal- või eraetendusasutustele tingimusel, et riigi-, valla- või linnaeelarvest või Eesti Kultuurkapitalilt saadav toetus moodustab korraldaja kalendriaasta eelarvetulust vähemalt kümme protsenti. «Kui riigikohus leiab, et erinevad käibemaksumäärad on põhiseadusega vastuolus, võib erakontserdikorraldajatel tekkida õigus nõuda viimase kolme aasta jooksul ülemakstud 13 protsenti käibemaksu tagasi,» selgitas Eesti Kontserdikorraldajate Liitu esindav jurist Reimo Mets. Kuna erakontserdikorraldajaid on palju, ei osanud Mets võimalike nõuete summat oletadagi.

«Kindlasti on tegu miljonite kroonidega,» rõhutas ta. Kui aga kohus käibemaksuseaduse paragrahvi põhiseadusevastaseks kuulutabki, ei tähenda see automaatselt viieprotsendilist käibemaksu kõigile üritusekorraldajatele. «See otsus tähendaks, et käibemaks on kõigile kas viis või 18 protsenti,» märkis Mets. «Kolmas variant on ka – kõigile võrdne käibemaksumäär.» Tallinna halduskohus nõustus mais ühe muusikalilavastaja kaebusega, et madalama maksumäära rakendamise tingimused on vastuolus nii Eesti Vabariigi põhiseaduses sätestatud võrdse kohtlemise põhimõttega kui ka Euroopa Liidu asutamislepingus sätestatud teenuste vaba liikumise põhimõttega.

Halduskohus esitas 11. mail riigikohtule taotluse säte põhiseadusevastaseks tunnistada, riigikohtul on vastamiseks aega 11. septembrini. Kultuuriürituste käibemaksustamise seadusevastasusele on tähelepanu juhtinud ka õiguskantsler.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/210807/esileht/majandus/277976.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus