iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu kooskõlatusringil

Käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu kooskõlatusringil

Rubriik: EML

Rahandusministeerium on ette valmistanud ja saatnud kooskõlastusringile käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu. Eelnõuga tehakse mitmeid muudatusi ning täiendusi tulenevalt Euroopa Liidu käibemaksudirektiivi (2006/112/EÜ) regulatsioonist ning ka praktikas üleskerkinud probleemide lahendamiseks.

Seaduseelnõu seletuskirja kohaselt on eelnõu koostamise eesmärk võtta üle Euroopa Liidu Nõukogu direktiivi 2006/112/EÜ (edaspidi käibemaksudirektiiv) mõningad uued sätted, mis puudutavad maksustatava väärtuse määramist ja teatavaid meetmeid maksudest kõrvalehoidumise või maksustamise vältimise ära hoidmiseks. Need meetmed puudutavad seotud isikute vaheliste tehingute maksustatava väärtuse määramist, mille korral on õigus maksuhalduril nõuda tehingu turuväärtuselt maksu tasumist. Eluruumi hooldusteenus ei ole edaspidi maksuvaba teenus. Oluline muudutus puudutab ka ühe maksukohustuslasena registreeritud isikuid. Eelnõu kohaselt on ka edaspidi praegu kehtivatel tingimustel õigus isikutel registreeruda ühe maksukohustuslasena ehk käibemaksugrupina.

Põhimõtteline erinevus võrreldes kehtiva korraga seisneb selles, et käibemaksugrupina registreeritud isik tegutseb kolmandate isikute suhtes kui üks isik. Praegu ühise maksukohustuslasena registreeritud isikud teevad tehinguid kolmandate isikutega igaüks oma nimel.
Uuendatud on viiteid käibemaksudirektiivile arve rekvisiite käsitlevas sättes. Ettevõtjaid ehk enim huvitav muudatus puudutab sõiduautode omatarbe maksustamise regulatsiooni. Seletuskirjas märgitakse, et senise Eestis kehtiva korra kohaselt (KMS § 12 lg 7) fikseeritud omatarbe summa ei ole direktiiviga kooskõlas, sest ei ole tagatud, et maksustatav summa moodustaks teenuse osutamise kogukulu. Selle tagajärjeks on ebavõrdne kohtlemine, sest odava sõiduauto erasõitudeks kasutamisel võib fikseeritud maksustatav summa olla kõrgem, kui tegelik kulu ja kallimate autode puhul on kogukulu oluliselt suurem.

Arvestades piirmäära 2000 krooni, mis on ilma käibemaksuta ca 1695 krooni (käibemaks 305) kuus, saab arvutada, millise auto puhul on selline kulutus kuus põhjendatud. Tutvu seaduseelnõuga siit. Tutvu seaduseelnõu seletuskirjaga siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus