iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Käibemaksukohustuslaseks ühe tehinguga

Käibemaksukohustuslaseks ühe tehinguga

Rubriik: Äripäev

28.08.06 Äripäevas kirjutab ettevõtluskonsultant Olavi Kärsna, et käibemaksu peab lisama ainult sellise kauba või teenuse hinnale, mis müüdi pärast käibemaksukohustuslaseks muutumist.

Viimasel ajal on sagenenud ettevõtjate vaidlused maksuametnikega, kus ametnikud nõuavad käibemaksu tehingu eest, mis tehti enne ettevõtja käibemaksukohustuslaseks muutumist. Alla 250 000 kroonise kogukäibe ajal tehtud tehingu eest käibemaksu sisse kasseerida ei ole lubatud. Käibe tekkimiseks on käibemaksuseaduse § 11 järgi kolm tingimust. Need on kas kauba ostjale lähetamine või kättesaadavaks tegemine, teenuse puhul selle osutamine, kauba või teenuse eest osalise või täieliku makse laekumine, teenuse saamisel osaline või täielik maksmine ning ettevõtja omatarve.

Arve esitamine aga ei ole alates 2004. aastast Eesti-sisese käibe puhul üldse käibe tekkimise tingimus. Ettevõtja peab seaduse järgi lisama käibemaksu nendele arvetele, mille ta esitas kauba või teenuse müügi eest pärast seda, kui tema käive nii-öelda üle piiri läks ehk ületas 250 000 krooni. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3326/rubr_artiklid_332609.html EML seisukohta vt järgmisest maksuküsimusest: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=55 Varem kehtinud käibemaksuseaduse tõlgenduse kohta vt Hiie Õunpuu (Marrandi) artiklit Maksumaksjas: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartsection/item.php?itemid=42Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus