iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Käibemaksu tõus uputab turismi

Käibemaksu tõus uputab turismi

Rubriik: Maaleht

Riigikogu liige Helle Kalda kirjutab Maalehes, et valitsus oleks pidanud ettevõtjaid viis aastat tagasi hoiatama – ärge väga palju investeerige, sest meil on plaanis teie konkurentsivõimet nõrgestada.

Eesti põllumajandus ja maaelu vajavad edasiminekuks uut jõudu, ent kahjuks on praegune valitsus majanduslangusest tiivustatuna astumas hoopis selliseid samme, mis võivad vajutada surmapitseri majanduse väljavaadetele nii Tallinnas kui ka maal. Kriisiolukorda sattunud riigieelarve päästmiseks plaanitakse tõsta majutusteenuste käibemaksumäära viielt protsendilt üheksale. See aga tähendab niigi raskesse olukorda sattunud turismimajanduse uputamist. Kõrgem käibemaks sunnib hotelle ja teisi majutusasutusi tõstma ööbimise hinda, mis peletab eemale neidki väheseid turiste, kes on alles jäänud.

Selline ootamatu käibemaksu kasv oleks otsene lugupidamatus ettevõtjate suhtes, kes on investeerinud majutuskohtadesse, turistide meelelahutusse, nende olmeteenindusse või mõnda muud liiki ettevõtmisesse, mille tulevik on otseselt seotud turistide hulgaga. Sellist käiku tegev valitsus oleks pidanud ettevõtjaid juba viis aastat tagasi hoiatama, et ärge igaks juhuks väga palju investeerige, sest meil on plaanis teie konkurentsivõimet kõrgema maksuga nõrgestada.Loe täpsemalt: http://www.maaleht.ee/2008/11/27/arvamus/3502

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus