iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Käibemaksu tõstmise kava kujutab tõsist ohtu majandusele

Käibemaksu tõstmise kava kujutab tõsist ohtu majandusele

Rubriik: Postimees

Kaire Uusen ja Lauri Linnamäe kirjutavad Postimehes, et käibemaksu tõstmine tähendaks analüütikute sõnul jätkuvat hinnatõusu, majanduse peatset veel suuremat kukkumist ja euro käibeletuleku edasilükkumist.

Riigi rahanappuse leevendamiseks poliitikute leeris küpsev plaan tõsta käibemaksumäär 18 protsendilt 19-le ei päästa analüütikute hinnangul kehvast olukorrast. Hansabank Marketsi analüütik Maris Lauri märkis, et käibemaksu tõstmisega saab tekitada lühiajalise ostulaine, sest inimesed võivad enne hindade kerkimist tormata kaupu varuks ostma. «Seejärel tuleb aga jälle aasta-poolteist tõdeda, et majanduses liiguvad asjad oodatust halvemini ehk maksumäära tõstmine ei tähenda seda, et maksutulud kasvavad,» ütles Lauri. Tema arvates tuleks taas korrata: eelarvet pole vaja iga hinna eest tasakaalu ajada, sest keerulisemateks aegadeks on olemas reservid.

«Jäiga eelarvetasakaalu või -ülejäägi tagaajamisega võib majanduse tõsistesse raskustesse saata,» rõhutas Lauri. Eesti Panga rahapoliitika osakonna juhataja Ülo Kaasik nentis, et nii suure kaaluga maksupoliitilisi samme kavandades ja ajastades tuleks kindlasti lähtuda põhjalikest analüüsidest. «Näiteks peaks vastama küsimusele, kas majanduskasvu aeglustumise ajal käibemaksu tõstmine ja seeläbi majapidamiste ostuvõime vähendamine kaalub üles valitsuse lisakulude olulisuse,» arutles Kaasik. «Või on võimalik siiski samas ulatuses muude kulude kasvu piirata?» Majanduspoliitiliselt kõige halvem variant ongi Kaasiku sõnul nn päritsüklilisus, mis tähendab seda, et headel aegadel alandatakse makse ja halvematel tõstetakse.

«Praeguses kõrge inflatsiooniga majanduskeskkonnas peaks hoolikalt analüüsima ja kaaluma kõiki samme, mis võivad kaasa tuua lisa hinnatõuse,» kommenteeris ta võimalikku plaani. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/050608/esileht/majandus/335118.php Loe ka Äripäevast: Kadrin Karner. „Maksu tõstmise mõte ärritas tööandjaid“ Loe ka Postimees.ee-st: Sirje Niitra. „Maksumaksjate liit on mis tahes maksutõusu vastu“.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus