iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Käibemaks koolituskuludele tuli üllatusena

Käibemaks koolituskuludele tuli üllatusena

Rubriik: Äripäev

14. veebruari 2006 a Äripäevas kirjutab Harry Tuul, et Avalik-õiguslike ülikoolide üllatuseks hiljuti kehtestatud 18protsendine käibemaks täienduskoolitustele oli eile haridus- ja rahandusministeeriumi kantslerite arutada, kuna tekkinud on suur segadus.

Käibemaksuseaduse muudatus kehtestati eesmärgiga ühtlustada Eesti seadusi Euroopa Liidu direktiividega. Tallinna Ülikooli täiendõppekeskuse juhataja Ene Käpp selgitas, et nemad kuulsid 7. detsembril vastu võetud seadusest vaid päev enne presidendi poolt väljakuulutamist.

"See tuli külma dušina," lisas Käpp. Mitme koolitaja sõnul tekitab probleeme seaduse tõlgendamine. Tartu Ülikooli Avatud Ülikooli talituse juhataja Ülle Kesli sõnul maksustatakse vaid koolitused, mis on korraldatud ärilisel eesmärgil, kuid ei ole seletatud lahti, mida see tähendab. Seetõttu ootavad koolitajad ministeeriumidelt selget seisukohta.Rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna juhataja Lemmi Oro sõnul on tegemist arusaamatusega.

"Üldjuhul on täiendõpe maksuvaba käive," selgitas Oro. Tema sõnul maksustatakse täiendkoolitajaid vaid juhul, kui nad pakuvad põhikirjavälist koolitust, sest vastasel juhul on tegemist konkurentsi moonutamisega. Haridusministeeriumi õigusosakonna juhataja Anno Aedmaa sõnul algatati seadusemuudatus ettevõtjate võrdse kohtlemise põhimõttel, selleks et keegi poleks eelisseisundis. Probleemiks oli ka maksukohustuse peitmine.

"Paljud ettevõtted tegid MTÜ, mille kaudu optimeeriti makse," selgitas Aedmaa.Täpsemalt saab lugeda http://www.aripaev.ee/3131/uud_uudidx_313109.html või 14. veebruari 2006 a Äripäevast lk 4.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus