iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Kahtlane raha põgeneb Lätist Eesti suunas

Kahtlane raha põgeneb Lätist Eesti suunas

Rubriik: Äripäev

Harry Tuul kirjutab Äripäevas, et viimase kahe-kolme aastaga on osa varem Läti pankades asunud kahtlasest rahast ja kahtlastest kontodest kolinud Eestisse, kusjuures tegu võib olla miljardite kroonidega.2004. aasta lõpus oli Läti 23 pangas mitteresidentide deposiite üle 60 miljardi krooni, mis oli enam kui pool ehk 54% Läti pankade varadest. Just siis sattusid USAs musta nimekirja VEF Bank ja Läti vanim pank Multibanka, keda USA rahandusministeerium süüdistas rahapesus. Kui Multibanka hiljem rehabiliteeriti, siis VEF Bank ei tohi siiani omada USAs korrespondentkontosid.

Nende sündmuste tõttu kadus 2005.

aasta suveks Läti pankadest 222 miljonit latti ehk ligi 5 miljardit krooni. Enim kaotas Multibanka: 90,4 miljonit latti ehk üle 2 miljardi krooni, mis oli 70% deposiitidest. VEF Bank jäi ilma 15,9 miljonist latist ehk 358,4 miljonist kroonist.Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3655/uud_uudidx_365508.htmlVt samal teemal ka: "Baltimaade Šveits Läti hoiustab venalaste raha" http://www.aripaev.ee/3655/uud_uudidx_365505.htmlÄripäeva juhtkiri: "Zeljoninkije ei haise. Või siiski?" http://www.aripaev.ee/3655/arv_juhtkiri.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus