iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Kaevandamismaksu nõuded on karmistumas

Kaevandamismaksu nõuded on karmistumas

Rubriik: Postimees

17.05.06 Postimehes kirjutab Andrus Karnau keskkonnatasude seaduse muutmise seadusest. Seadusemuudatus karmistab kaevandamismaksu nõudeid ja võtab karjääriomanikelt lootuse saada soodustusi loodushoiu nimel maha jäetud maavara eest.

Eile riigikogu suures saalis edukalt esimese lugemise läbinud keskkonnatasude muutmise seadus võtab ettevõtjailt lootuse saada maksuvabastust maavara eest, mille nad jätavad loodushoiu pärast kaevandusest välja toomata. «Muudatus on vajalik, vältimaks seaduse teksti mitmeti tõlgendamist,» lausus rahvaliitlasest riigikogu keskkonnakomisjoni liige Jüri Saar. «Tavatingimustes kaevandatud või kasutamiskõlbmatuks muudetud maavara varu keskkonnatasust ei vabastata.» Põlevkivi maa all kaevandades jääb pinnas püsima tulpadele.

Mida jämedamad need on, seda väiksem on tõenäosus, et maapind tühjaks uuristatud õõnsusesse variseb. Hinnanguliselt jääb allmaakaevandustes maavarast kasutamata ligi 30 protsenti. Keskkonnakaitselised kaod puudutavad ka näiteks avakarjäärides kruusa ja liiva kaevandamist, kus osa korralikust maavarast tuleb jätta kaeveseina tasandamiseks. Täpsemalt loe: http://www.postimees.ee/170506/esileht/majandus/201961.phpTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus