iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ka rikkad nutavad: notarite ülisuured tulud haihtuvad

Ka rikkad nutavad: notarite ülisuured tulud haihtuvad

Rubriik: Äripäev

Ralf-Martin Soe kirjutab Äripäevas, et kinnisvarabuumi lõppemine paneb notaribürood silmitsi seisma sissetulekute ülikiire vähenemisega, mistõttu on tavapärane lausa 40protsendine käibe kahanemine. Samas keeldub notarite koda endiselt käibeid avalikustamast.

Hinnanguliselt ligi kolmveerand notarite tulust tuleb kinnisvaratehingutest, seega tähendab tehingute vähenemine ning hindade langus otseselt notaribüroole käibe kahanemist. Seda on võimendanud ka uute notarite pealetulek, mistõttu kuudesse ulatuvad notarijärjekorrad on minevik. Tartu suurima notaribüroo omaniku Mati Alliku käive on vähenenud kolmandiku.

"Minu käive sel aastal on kahanenud 33 protsenti ja kulud kasvanud 20 protsenti, mis väikefirma jaoks tähendab juba kriitilisele piirile lähenemist," kommenteeris Allik. Samas kaheaastase staažiga notar ootab kõigest 10protsendist käibe vähenemist. "Prognoositav käibe langus jääb vahemikku 10-12 protsenti, liigitus vanemad ja nooremad notarid on siinkohal ehk natuke meelevaldne, ilmselt mõjutavad käibe langust mitmed tegurid," märkis 2005. aasta lõpust tegutsev notar Erki Põdra.

Mees lisas, et notaribüroo pidamise kulud on kasvanud samas suurusjärgus oodatava käibe vähenemisega ehk 10-15 protsenti. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3799/uud_uudidx_379905.html Loe Postimehe uudist: „Notaritasude tõstmine kukkus läbi“ Loe EML pressiteadet: „Notarite sissetulekud tuleb avalikustada ja notariaaltoimingute mahtu tuleb vähendada

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus