iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ka foto võib tõestada lähetuse toimumist

Ka foto võib tõestada lähetuse toimumist

Rubriik: Äripäev

Agnes Ojala kirjutab Äripäevas, et seoses vabamate piiriületustingimustega on ettevõtjail tekkinud küsimus, kuidas tõestada välislähetusi, kus pole ei hotelliarveid ega lennupileteid.

Nii võib näiteks ettevõtja hommikul oma autoga Lätti sõita, seal kohtumisi pidada ja õhtul tagasi koju tulla. Transpordi ja ööbimise kohta kuludokumente ei ole, samas on lähetus toimunud ja selle eest peab ettevõte piiri taga käinule päevaraha maksma. Kui maksuamet ettevõtte vastu huvi tunneb, võib tekkida küsimus, kas päevaraha on makstud ilma lähetuseta, hoides nii kokku maksukulusid. Maksu- ja tolliameti maksude osakonna juhataja Aule Kindsigo selgitas, et lähetust tõestavad seal koostatud aruanded ja muud materjalid.

"Lähetus vormistatakse tööandja kirjaliku otsusega, milles näidatakse töölähetuse sihtkoht, kestus ja ülesanne ning hüvitatavate kulude summad. Selline otsus on esimene kirjalik dokument, mis kinnitab, et toimus lähetus," ütles Kindsigo. Ühtlasi märkis Kindsigo, et lähetuses olles tekivad üldjuhul kulud ja nende hüvitamiseks esitab lähetatav tööandjale aruande koos kuludokumentidega. "Lisaks nimetatule tõendavad lähetust sihtkohas sõlmitud lepingud, aruanded, kaasa toodud materjalid vms," lisas ta.

Maksuameti pressiesindaja Priit Rum lisas, et lähetusega seotud dokumente ei pea tingimata säilitama raamatupidamises, vaid on oluline, et sõidust jääks märk maha. "Tööandja peab ise hindama, kuidas tõestada, et lähetus on toimunud. Ta peab suutma maksuhaldurit veenda," rääkis Rum. Tema sõnul on peamine, et maksuametile ei tohi lähetuste kohta esitada fiktiivseid dokumente, sest sellega kaasneb kindlasti maksurisk.

Küsimusele, kas tõend võib olla foto sihtkohas viibimise kohta, vastas Priit Rum: "Kas või pilt, kui pole muid tõendeid." Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3921/uud_uudidx_392110.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus