iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Juuni-juuli MaksuMaksjas kobarlollused

Juuni-juuli MaksuMaksjas kobarlollused

Rubriik: EML

Suvine MaksuMaksja keskendub maksumuudatuste kobareelnõule, mis võetigi Riigikogus vastu. Valitsus sidus eelnõu usaldusküsimusega, mis võttis ära võimaluse panna hääletusele muudatusettepanekuid. Kuna eelmises ajakirjanumbris oli juttu eelnõu sisulisest poolest, vaatame see kord eelnõu vastuvõtmise ümber toimunud tegevust ja tegevusetust.

Lugejateni on toodud ülevaade opositsiooni muudatusettepanekutest ning EML ja teiste organisatsioonide pöördumised Riigikogule (millega loomulikult ei arvestatud) ning parimad pärlid eelnõu arutamistelt Riigikogu suures saalis. Advokaadibüroo Sorainen välisnõunik Kärt Anna Maire Kelder annab ülevaate OECD Base Erosion and Profit Shifting (BEPS) tegevuskava mõnest osast, mis on tänaseks välja töötatud ning valmis rakendamiseks.

Samuti analüüsib autor tegevuskava globaalset mõju ning sellest tulenevat mõju Eestile. Advokaadibüroo Glikman & Alvin Partnerid maksu- ja tolliõiguse valdkonna juht ning vandeadvokaat Priit Raudsepp tutvustab Riigikohtu värsket lahendit, milles käsitleti põhjalikult n-ö OÜ-tamise maksutemaatikat ja anti selgemad juhised selle piiritlemiseks. Advokaadibüroo Glikman & Alvin Partnerid partner ja vandeadvokaat Paul Keres teeb kokkuvõtte sama lahendi sellest osast, millega reformiti pankrotimenetluse põhimõtteid ning muudeti senist õiguspraktikat ja õiguslikke arusaamasid päris mitmest aspektist. Pankrotimenetluses maksuvõla üle tekkivad vaidlused anti taas halduskohtu pädevusse.

Advokaadibüroo Hansa Law Offices vandeadvokaat ja partner Gerly Kask käsitleb Riigikohtu lahendit, mis puudutas registreeritud käibemaksukohustuslase ettevõtluse kontrolli ja käibemaksukohustuslaste registrist kustutamist. Lahendiga said nii ettevõtlusega tegelemise kontrolli menetlus kui selle tagajärjed mõningast selgust juurde. Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu jurist Alari Rammo kirjutab Riigikohtu lahendist, mis on teedrajav tulumaksuseaduse § 11 mõistmise ehk avaliku huvi ja heategevuslikkuse tähenduse osas. Otsusega tühistati Arstide Täienduskoolituse Fondi kustutamine tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute, sihtasutuste ja usuliste ühingute nimekirjast, mis võib soodustusele tee avada ka teistele seni ärilisena tundunud tegelastele.

Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori asetäitja Tauno Tuisk teeb kokkuvõtte oma magistritööst, milles uuriti Eesti ametiasutuste sõidukikulude vähendamise võimalusi. Autor tuvastas mitmeid tõsiseid kitsaskohtasid Eesti ametiasutuste varaarvestuses, hanketegevuses ja üldises töökorralduses. Toimetuse valikul avaldatud värskete artiklitega saab tutvuda EML kodulehel. Ülejäänud artiklid avaldatakse sealsamas aasta pärast ajakirja ilmumisest paberkandjal.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus