iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Justiitsministri teatritükk

Justiitsministri teatritükk

Rubriik: Äripäev

Ettevõtluskonsultant Olavi Kärsna kirjutab Äripäeva arvamusküljel oma murest FIE-de pärast.

Loen riigikogu kodulehelt menetlusse võetud äriseadustiku muutmise eelnõu FIEsid puudutavat osa ja ei usu oma silmi. Kuidas on võimalik, et selline ebakompetentsus jõuab parlamenti? Kirjutajad pole absoluutselt aru saanud, mida nad oma kirjutisega muuta tahavad. Kas tõesti peavad ainult raamatupidajad ja audiitorid mõistma, et ots peab otsaga kokku klappima, ja juristidele pole see oluline?

Maksukorralduse seaduses ja käibemaksuseaduses on kasutusel kaks segadusttekitavat väljendit: maksukohustuslane ja maksukohustuslaste register. Käibemaksuseaduses kasutatakse neid ainult käibemaksukohuslaste tähistamiseks, maksukorralduse seaduses räägitakse aga sama nimega registrist, kus registreeritakse mitmete maksudega seotud isikud, näiteks ka palgatöötajad. Seal peavad ennast arvele võtma need FIEd, kes pole registreeritud äriregistris, ja see registreerimine ei muuda neid käibemaksukohuslasteks. Sellest ei ole eelnõu autorid aru saanud.

Eelnõu kaotaks FIEde maksuametis registreerimise nõude ja tahaks kustutada kõik FIEd kõigist maksuameti registritest, aga ei keelaks registreerimata ettevõtjana tegutsemist. Kulusid saaksid tuludest maha arvata ainult äriregistris registreeritud ettevõtjad, ja äriregistris registreerimine tähendaks kohustuslikus korras käibemaksukohuslaseks muutumist. Tegemist oleks põhimõttelise pöördega maksunduses − ja seda korraldatakse ilma rahandusministeeriumita?! Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3924/arv_kolumn_392401.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus