iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Jussi Pärnpuu: automaks tuleb kui munev täispiimaemis

Jussi Pärnpuu: automaks tuleb kui munev täispiimaemis

Rubriik: Delfi

Meie automaksukava on täpselt selline nagu pealkirjas märgitu: tahaks nagu kõik asjad korraga ära teha, aga teadupärast see ei õnnestu.

Kuigi, peab ütlema, et praegune kava on parem kui eelmine, sellest ei saanud üldse aru. Automaksuplaani suurimaks nõrkuseks on see, et raha on vaja KOHE ja palju, maks aga jääb kehtima aastakümneteks.

Meil on täna aga hädad hoopis teise koha peal. Eesti autopargi keskmine vanus on 16,7 aastat, tendents kasvav. Meist veel vanemad autopargid on Rumeenias 16,9 aastat ja Leedus 17 aastat. Mis see siis tähendab?

Liikluses osalev keskmine auto on toodetud ajavahemikus 2006-2008. Olen autoäris alates 1992 ja mäletan väga hästi, mida müüdi nendel aastatel. Täitsa tavalisi autosid VW Passat & Golf, Mazda 6, Peugeot 206 etc. Samuti on imporditud massiliselt kasutatud autosid: kes siis ei tahaks sõita Audi A6, 5 seeria BMW või mõne Mercedese või vähe suurema maasturiga? Sellel ajal toodetud autode CO2 heide oli kusagil vahemikus 250 – 300 grammi, mis oli selle aja kohta täiesti normaalne, pigem isegi eesrindlik. Mis tähendab tänases kontekstis seda, et liiklussaaste osas oleme euroliidu esimese 3 seas. Kõva saavutus või mis?

Loe lähemalt:
https://epl.delfi.ee/artikkel/120241119/jussi-parnpuu-automaks-tuleb-kui-munev-taispiimaemis

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus