iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Jürgen Ligi: Äripäeva tulumaksupomm

Jürgen Ligi: Äripäeva tulumaksupomm

Rubriik: Muud

Jürgen Ligi, Riigikogu rahanduskomisjoni reformierakondlasest esimees, kirjutab oma blogis sellest, et Äripäev on saatnud välja uudispommi, et ettevõtte tulumaksu eelnõu tekitab topeltmaksustamist. Rahandusministeeriumi selgitused on tähelepanuta jäetud, audiitorfirmade omadest on aga tehtud elevant. Halvasti on öeldud nii ministri kui rahanduskomisjoni kohta: topeltmaksustaja, suu vett täis, põlle all seaduse tegemine jm.

Tehnilisi etteheiteid pole ma tahtnud kiirkommenteerida täiesti teadlikult. Viisakas on esineda ikka ameti järgi, komisjoni juhina.

Aga võin kinnitada, et eelnõu ja alternatiive on arutatud erineval tasemel ning audiitoritega loomulikult ka. Et nüüd on tolm taas üleval, on selginemine vajalik. Ma prognoosin, et väikest muutmist tuleb sõltumata ajalehest. Kuid mingit ideaalmudelit ei eksisteeri seni, kuni eksisteerib tulumaks.

Audiitorid ise ka ei varja, et nad teenivad maksuoptimeerimise pealt raha, see ongi nende töö osa. Avalikult ei ole nad mitte tingimata nii erapooletud. Nende ettepanekuid on arutatud, et ideaalile läheneda, kuid pelk ülekutse olematu ideaal seadustada ei saa elus realiseeruda.Loe täpsemalt: http://www.reform.ee/kandidaat/jyrgenligi/blogi/1262/ap-tulumaksupomm

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus