iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Julgemat vaeste maksustamist

Julgemat vaeste maksustamist

Rubriik: Äripäev

Äripäev on viimane, kes kutsuks üles rikkuse laialijagamisele. Kuid reedeses lehes kirjeldatud lood sellest, kuidas seltskonnaajakirjades jõukust eksponeerivad kodanikud riigile pisitulu deklareerivad ega kohtuski süüdlaseks jää, nõuavad õigluse jaluleseadmist.

Äripäeva meelest peaks maksuhaldur kaudse maksustamise klauslit julgemalt kasutama. Praegune keskkond on liialt leebe kodanike suhtes, kes ilmse jõukuse juures näitavad olematut sissetulekut ning pääsevad seega maksukohustusest. Kui kaudset maksustamist ligi kaks aastat tagasi kasutama hakati, võis tekkida kartus, et maksuamet hakkab inimestelt suva järgi hiigelsummasid sisse nõudma.

Täna on olukord vastupidine. Tegelikult jääb arusaamatuks, miks maksuamet on nii hambutu inimestelt suuremaid makse sisse nõudes. Meil on kombeks arvata, et näiteks USAs poleks selline asi võimalik, nagu ka maksukonsultant Olavi Kärsna reedeses lehes märkis. USA maksuametil on tõepoolest küllalt suured õigused: nii võib ta küsida infot kolmandatest allikatest (sh naabritelt), ähvardada vara müügiga ning ka inimese maju-autosid müüma hakata, kui kokkuleppele ei jõuta.

Inimene peab ise dokumente esitama, et tõestada, et ta liiga väikest sissetulekut ei deklareerinud. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3676/arv_juhtkiri.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus