iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

JUHTKIRI – Templilööjate ordu

JUHTKIRI – Templilööjate ordu

Rubriik: Postimees
  • Ametkonnad soovivad rohkem dokumente huviliste eest sulgeda.
  • Tendents infot peita on üleüldine ja ajas kiirenev.
  • Dokumentide massiline salastamine peab lõppema.

Juba vahva sõduri Švejki juhtumistest maailmasõja päevil teame, et bürokraatial on kalduvus vohada ning salastada kõike, mis vähegi võimalik. Paraku pole erandiks Eesti Vabariigi ametkonnad. Ette on võetud avaliku teabe seaduse muutmine (loe: nudimine), mille käigus on ministeeriumid esitanud hulgaliselt ettepanekuid, kuidas senisest rohkem dokumente huviliste eest sulgeda.

2001. aastal jõustunud avaliku teabe seadus on olnud üldsuse ja seda esindava ajakirjanduse vaatest üsna hea. Paraku on teda juba mitmel korral täiendatud ning ikka selles suunas, et huvilistel oleks teavet raskem kätte saada.

Juba praegu puudub piisav kontroll selle üle, kuidas ja miks tembeldavad ministeeriumid dokumente märkega «asutusesiseseks kasutuseks». Augustis kirjutas ERR juhtumist, kus rahandusministeerium salastas Mart Võrklaeva kirja kultuuriministeeriumile, milles minister soovitas tungivalt võtta rahvusraamatukogu remondiks puuduolevat raha kultuurkapitalilt. Peale mõningat protsessimist tegi ministeerium dokumendi siiski avalikuks ja tunnistas, et AK-tempel oli sellele löödud alusetult.

Loe lähemalt:
https://arvamus.postimees.ee/7899298/juhtkiri-templiloojate-ordu

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus