Äripäeva juhtkirjas on avaldatud arvamust, et ettevõtjatel pole vähimatki võimalust kokku panna oma kava kriisis tegutsemiseks, rahavoogude juhtimiseks, sest valitsus üllatab pidevalt uute ideede ja eelnõudega, mis muudaksid senist ettevõtete maksustamist.Esmalt tuli valitsus välja mõttega panna ettevõtete õlule haigushüvitiste maksmine neljandast kuni kaheksanda päevani. Töötuskindlustusmakse määr jäi praegu küll muutmata, ent selle teema juurde tullakse tagasi peatselt, sest töötute arv suureneb ähvardava kiirusega. Töötukassa juhatuse esimehe Meelis Paaveli sõnul on tulude ja kulude vahel juba praegu suured käärid sees ning küsimus on selles, kas tõsta maksemäär maksimumini, s.o 3 protsendini või vaadata üle hüvitisemäärad või teha mõlemat.
Nüüd valmistab rahandusministeerium ette eelnõu, mis seab ettevõtjaile kohustuse tasuda ka kutsehaiguskindlustuse eest.Valitsus on võtnud suuna kergendada riigieelarve kulutusi, veeretades kohustused ettevõtjatele. Valitsuse lubadusest sotsiaalmaksu mitte tõsta on saanud hoopis sotsiaalmaksu varjatud suurendamine – kui otse ei saa, läheb valitsus ringi.
Kutsehaiguskindlustus on tõsine teema ning vajab rahulikku arutlust. Sest on ju ettevõtteid, kus töö ilmselgelt kahjustab inimeste tervist, näiteks kas või Eesti Põlevkivi. Pole ju kaevuri töö kuidagi võrreldav telleri omaga ning on selge, et kui ettevõte tahab kaevandusse töötajaid leida, tuleb tal ka hüvitada sellest tööst tekkiv kahju tervisele. Aga see on ka töötaja valiku küsimus – võtab tema selle riski, siis tuleb ka tal endal vähemalt osa riski eest tasuda.
Ehk – ettevõtetele tuleb läheneda erinevalt ning samas mitte unustada ka töötaja vastutust.Pikemalt loe siit: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=9efc762d-1c48-4f25-8244-57f137896594