iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Juhtkiri: mäng maksudega, valitsuse kutsetõbi

Juhtkiri: mäng maksudega, valitsuse kutsetõbi

Rubriik: Äripäev

Äripäeva juhtkirjas on avaldatud arvamust, et ettevõtjatel pole vähimatki võimalust kokku panna oma kava kriisis tegutsemiseks, rahavoogude juhtimiseks, sest valitsus üllatab pidevalt uute ideede ja eelnõudega, mis muudaksid senist ettevõtete maksustamist.Esmalt tuli valitsus välja mõttega panna ettevõtete õlule haigushüvitiste maksmine neljandast kuni kaheksanda päevani. Töötuskindlustusmakse määr jäi praegu küll muutmata, ent selle teema juurde tullakse tagasi peatselt, sest töötute arv suureneb ähvardava kiirusega. Töötukassa juhatuse esimehe Meelis Paaveli sõnul on tulude ja kulude vahel juba praegu suured käärid sees ning küsimus on selles, kas tõsta maksemäär maksimumini, s.o 3 protsendini või vaadata üle hüvitisemäärad või teha mõlemat.

Nüüd valmistab rahandusministeerium ette eelnõu, mis seab ettevõtjaile kohustuse tasuda ka kutsehaiguskindlustuse eest.Valitsus on võtnud suuna kergendada riigieelarve kulutusi, veeretades kohustused ettevõtjatele. Valitsuse lubadusest sotsiaalmaksu mitte tõsta on saanud hoopis sotsiaalmaksu varjatud suurendamine – kui otse ei saa, läheb valitsus ringi.

Kutsehaiguskindlustus on tõsine teema ning vajab rahulikku arutlust. Sest on ju ettevõtteid, kus töö ilmselgelt kahjustab inimeste tervist, näiteks kas või Eesti Põlevkivi. Pole ju kaevuri töö kuidagi võrreldav telleri omaga ning on selge, et kui ettevõte tahab kaevandusse töötajaid leida, tuleb tal ka hüvitada sellest tööst tekkiv kahju tervisele. Aga see on ka töötaja valiku küsimus – võtab tema selle riski, siis tuleb ka tal endal vähemalt osa riski eest tasuda.

Ehk – ettevõtetele tuleb läheneda erinevalt ning samas mitte unustada ka töötaja vastutust.Pikemalt loe siit: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=9efc762d-1c48-4f25-8244-57f137896594

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus