iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Jätame firmast välja võtmata kasumi rahule

Jätame firmast välja võtmata kasumi rahule

Rubriik: Äripäev

2. veebruari 2006 a Äripäeva juhtkirjas avaldatakse arvamust, et kõige kooskõlalisem tegevuskava ettevõtete kasumite maksustamisel on see, mis ei maksusta mingil moel ega ajal 2000.-2008. aasta väljavõtmata kasumit.

Niisugune tegevuskava on Eestile kasulik igas mõttes. 31.

detsembrini 2008 saab Eesti jätkata praeguse mudeliga, st investeeringud kasumi arvel on tulumaksuvabad ja maks tuleb mängu alles siis, kui kasumit dividendina ettevõttest välja võetakse. Nende kolme aastaga suureneksid kindla peale välisinvesteeringud Eestisse, kuna tekib perspektiiv siin rahulikult kasumit akumuleerida ja deklareerida. Vajadusel saab selle alates 2009. aastast välja võtta - kas Eestis või mujal Euroopa Liidus, vahet enam poleks.

Rohkem välisraha aga annaks Eesti majanduskasvule lisakiirenduse.Lisaks saaks Eesti 2009. aastaks kujuneva punnseisu ettevõtja(nii kodu- kui ka välismaise)sõbralikult lahendatud. Ei kummitaks õiguspärase ootuse purunemine, et 2000-2008 ettevõttesse jäetud kasum läheks ikkagi maksu alla: kavatsused olid head, aga välja kukkus nii nagu alati. Arvame, et tagasiulatuva otsusega maksu sissenõudmine oleks iseäranis ettevõtjavaenulik.Täpsemalt saab lugeda http://www.aripaev.ee/3119/arv_juhtkiri.html või 2.

veebruari 2006 a Äripäevast lk 14.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus